Pytania i odpowiedzi, odc.2 - z Waszych maili



Postanowiłam znów zebrać kolejną porcję Waszych pytań i moich odpowiedzi w jednym miejscu, abym mogła Was tutaj odsyłać. Większość pytań krąży wciąż wokół tych samych tematów, dlatego tym bardziej sądzę, że taki post będzie przydatny. Zaczynamy!




1.  "Szczególnie zaciekawił mnie post o szamponie do włosów Twojej produkcji. I tak się zastanawiałam, czy można zrobić samodzielnie również żel pod prysznic? Marzy mi się takie cudo, ale nie wiem jak ten kosmetyk wykonać."

Odp. Żel też można zrobić i to bardzo łatwo, ale zastanawiam się nad sensem i kosztami takiego przedsięwzięcia. Coco Glucoside nie jest tanim detergentem, więc jeśli chcemy mieć żel naturalny, o łagodnym składzie to trzeba się liczyć z tym, iż 300 ml nie będzie kosztowało tyle, co w Biedronce ;) Ja przeważnie myję ciało mydłami - Aleppo lub indyjskimi, z ziołami. Ale mam w planach przygotować DIY o aromatycznym płynie do kąpieli z olejkami eterycznymi - taki żel de luxe :)

---------------------------------------------------------------


2. "Mam problem z bardzo widocznymi naczynkami wokół oczu oraz z sińcami pod oczami. Zrobiłam sobie korektor (z Kolorówką oczywiście;)), ale niestety nie daje rady z naczynkami, z sińcami nie jest aż tak źle, choć mogłoby być lepiej. Czy mogłabyś mi coś polecić albo doradzić? Będę bardzo wdzięczna. "

Odp. Baza Concealer Base jest całkiem nieźle kryjąca, ale możesz zwiększyć jej krycie dodając jeszcze trochę dwutlenku tytanu. Pamiętaj jedynie, że on bardzo rozjaśnia kosmetyki. Myślę, że to mogłoby rozwiązać sprawę.

"Swój korektor zrobiłam z Concealer Base Mix, CB Nude, dwutlenku tytanu i odrobiny CB Yellow. O ile pamiętam dodałam też odrobinę pudru perłowego. Tak jak radziłaś dodałam jeszcze trochę dwutlenku tytanu i tlenku cynku, bo też zwiększa krycie, a dodatkowo działa antybakteryjnie, a na niedoskonałości też nakładam ten korektor. Jest teraz trochę lepszy, tzn. lepiej kryje, chociaż nie całkowicie. Ale tak sobie myślę - chyba lepiej mieć mniej tapety i wyglądać naturalniej, niż mieć zakryte wszystko dokładnie i wyglądać trochę sztucznie :)"

Dotyczy postu: http://arsenicmakeup.blogspot.com/2013/05/diy-korektor-mineralny.html

---------------------------------------------------------------



3. "Mam pytanie odnośnie twojego postu o modyfikacji podkladu. Otóż podkład który mam Revlon Colorstay tlustej/mieszanej cery w sztucznym świetle i w pełnym słońcu jest idealny. Natomiast w świetle dziennym wybijają mi różowe tony. Co pomoże mi zniwelować te różowe tony czy zamówić coś jeszcze z kolorówki? Bardzo dziekuje za odpowiedź."

Odp. Myślę, że dosłownie szczypta żółcieni żelazowej wystarczy aby przełamać tę różowość. Dwutlenek tytanu przyda się do rozjaśnienia podkładu, ale pamiętaj aby nie dodawać go zbyt wiele, żeby nie popsuć konsystencji. Modyfikuj podkład najpierw w małej ilości, np. w zakrętce, żeby ocenić jak Ci się podoba efekt końcowy - możliwe, że okaże się, iż wolisz znosić
zbyt różowe tony w podkładzie niż jego nową konsystencję ;) Każdy podkład zachowuje się po dodaniu tlenków nieco inaczej. Pamiętaj, żeby porządnie zmiksować podkład z barwnikiem, w przeciwnym razie na buzi będą się ujawniały żółte smugi.

"Dodalam tej zolcieni i tlenku i wyszlo lepiej niz sie zpodziewalam:) Nie czuje roznicy przy nakladaniu w konsystencji takze jest super. Dziekuje ci jeszcze raz za odpowiedz."

Dotyczy postu: http://arsenicmakeup.blogspot.com/2012/12/houston-mamy-zbyt-pomaranczowy-podkad.html


---------------------------------------------------------------

4. "Kupiłam mydło firmy Alttera oliwkowe i są tam składniki o których nie wiem czy nie są niebezpieczne. Nie znalazłam ich w Pani spisie.
Są to: CI 74160, CI77492, CI 77499
A czy CI 77891 które Pani opisuje jest szkodliwe? Będę wdzięczna za informacje."

Odp. Wszystkie składniki mające nazwy zaczynające się od skrótu "CI" (Colour Index) i mające następnie ciąg liczbowy, to barwniki.
Dla ułatwienia - farby i barwniki naturalne można znalezć pod numerami od CI 75100 do CI 77947 i są to barwniki nieszkodliwe.

CI 74160 = inaczej pigment Blue 15, to organiczny związek szeroko stosowany jako barwnik
CI 77492 = żółty tlenek żelaza, stosowany także jako barwnik spożywczy
CI 77499 = tlenek żelaza
CI 77891 = dwutlenek tytanu, biały barwnik a także filtr przeciwsłoneczny mineralny

---------------------------------------------------------------

Dwa pytania z serii "nie chce mi się liczyć/szukać, zapytam Arsenic" (słowo daję, zacznę na takie pytania odpowiadać tak, jak to robią w CD Action):



5. "Potrzebuję zrobić 3 toniki według Twojego przepisu i w związku z tym mam pytanie techniczne, czy 30ml kwasu hialuronowego, 30g mocznika i 100g glukonolaktonu wystarczą?"

Odp. Na styk, jeśli chodzi o kw.hialuronowy, ale powinno wystarczyć na trzy toniki 10%.



---------------------------------------------------------------

6. "Mam pytanie, odnoscie twojej wersji:chce zrobic tonik 1-y raz wiec nie wiem jak moja skora zareaguje na wieksze stezenie, sprobowac bym chciała z 10%, piszesz:12,5 ml glukonolaktonu. Ja zamowiłam z zsk i jest on w proszku, czy ml= gr? czy musze go rozcieńczyć? Troche głupie pytanie, ale nie wiem ;)"

Odp. Myślę, że prędzej znalazłabyś odpowiedź w miejscu, w którym kupiłaś glukonolakton ;)
Zajrzałam na stronę sklepu i w opisie kwasu znalazłam....:
"Duża płaska miarka 5.0 ml - 4.0 g
Mała płaska miarka 2.5 ml - 2.0 g"


---------------------------------------------------------------



7. "A czy takie codzienne stosowanie kaolinu nie wysuszy cery?"

Odp. Gdybyś codziennie robiła maseczkę z białej glinki, to pewnie tak, ale primerów używa się w ilościach homeopatycznych i w dodatku nie codziennie. Ja polecam je stosować w te dni, gdy szczególnie zależy nam na dobrze wyglądającym makijażu.
Substancją, która najmocniej matowi skórę i jednocześnie może ją wysuszać jest krzemionka, również zawarta w kaolinie. Zawartość krzemionki w białej glince jest na poziomie 47%, dla porównania, w pudrze bambusowym z Biochemii Urody zawartość krzemionki jest na poziomie 90% a w MUFE HD powder - 100%, choć ten ostatni producent prędzej strzeliłby sobie w stopę niż powiedział, że ich produkt może wysuszać skórę po pewnym czasie. 
Przy czym zwróć uwagę, że dwa ostatnie produkty są stosowane bez rozcieńczenia, a kaolinu w Primerze jest tylko pewna część.
Ten primer polecany jest do cer tłustych i wrażliwych, ewentualnie mieszanych, ale wówczas stosuje się go w strategicznych miejscach, nie na całej twarzy. Jeśli więc stosuje się go zgodnie z przeznaczeniem to taka ilość glinki nie wysuszy cery.

Dotyczy postu: http://arsenicmakeup.blogspot.com/2013/11/primer-kaolin-oil-control-matte-duzy.html

---------------------------------------------------------------



8. "Ja mam takie pytanie czy mogą to stosować mamy karmiące piersią, mam maluszka miesięcznego a chciałabym podbudować organizm. Proszę o odp :))"

Odp. Po konsultacji z lekarzem - jak w przypadku wszystkich suplementów :)


9. "Staram się jak najmniej łykać suplementów. Szkoda wątroby ;)"

OdpJa też unikam suplementów opierających się na syntetycznych związkach - są słabo przyswajalne, choć nie słyszałam aby niszczyły wątrobę. Spirulina to alga, zwana również sałatą morską. Jest tak bogata w składniki odżywcze, minerały i witaminy, że można ją zapakować w kapsułki i sprzedawać jako "podporę" mineralną dla organizmu. Podobno jest najbardziej bogatą w mikroelementy poznaną algą na świecie, trudno się więc dziwić, że bardziej opłacalne jest sprzedawanie jej jako suplementu diety niż zwyczajnego glona, w który można zawinąć sushi.
Nie porównywałabym jej do preparatów dostępnych w aptekach, już o supermarketach nie wspominając. W kapsułce dostajesz czystą algę (ten zielony proszek to czysta spirulina, w tym przypadku wraz z chlorellą), a nie syntetyczny związek identyczny jak witamina C czy B6.

Dotyczy postu: http://arsenicmakeup.blogspot.com/2013/11/spirulina-i-chlorella-w-wegetarianskich.html

---------------------------------------------------------------



10. "Czy ten podkład również nadaje się do nakładania na mokro(wilgotnym pędzelkiem)? Pytam, gdyż np w przypadku podkładów z Amilie po aplikacji na mokro podkład mniej kryje, znika, a ja lubię na mokro."

Odp. W przypadku podkładów z Kolorówki nakładanie wilgotnym pędzlem zwiększa ich krycie. Ciekawe co też te podkłady Amilie mają w sobie, że znikają... :)


---------------------------------------------------------------

Znając życie, niebawem uzbiera się kolejna porcja. Jeśli macie pytania dotyczące czegokolwiek - śmiało piszcie. Nie potrafię odpisać - tak jak Pani Chodakowska - na tysiąc maili dziennie, ba, nawet z dziesięcioma dziennie jest mi ciężko, ale jeśli do mnie pisałyście to wiecie, że prędzej czy później odpowiem. 

Zapraszam Was też do nowej zakładki, którą stworzyłam właśnie dla Was - są w niej zebrane wszystkie posty z pytaniami i odpowiedziami: KLIK!

Miłego dnia!
Arsenic

2 komentarze:

  1. Co do pytania 10. Może jak to nieumiejętnie robię, ale gdy próbowałam nałożyć podkład z Kolorowki wilgotnym pędzlem to bardzo traci na kryciu, dlatego robią na sucho choć pyli ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aktualnie mam podkład z kaolinem i też uważam że najlepiej nakłada się na sucho. Na mokro też wydaje mi się mniej kryjący i ciemniejszy :/. Poprzednio używałam próbek z Anabelle i spisały się (nawet z większą ilością wody) bardzo dobrze, nie zmieniały koloru i kryły przyzwoicie. Skład podkładu Anabelle to Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxide, Ultramarines. Może coś powinnam dodać do tego podkładu z kolorówki?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger