Sklep Kolorówka znów nam wszystko ułatwia maksymalnie. W zasadzie jedyne, czego potrzebujemy do stworzenia korektora to ta baza + wybrana baza kolorystyczna.
W bazie "korektorowej" mamy wszystko i jeszcze więcej, co potrzebne do stworzenia dobrze kryjącego i lekkiego kosmetyku, który będzie dobrze "osadzony" na skórze ale nie obciąży jej.
Mamy tu więc mieszankę serycytu i mirystynianu magnezu, która zwiększa przyczepność i sypkość miki. Wydłuża trwałość kosmetyków, gdyż jest odporna na wilgoć i sebum pochodzące ze skóry. Zastosowana w kosmetykach mineralnych polepsza również jego aplikację.
Dwutlenek tytanu odpowiada tutaj za krycie, ale też za tę charakterystyczną przyczepność, dzięki czemu korektor tak dobrze "siedzi" na skórze, nie wałkuje się i nie znika.
Dodatkowo, stearynian magnezu utrzymuje nam to wszystko razem i ułatwia aplikację. Dzięki niemu korektor nie ma tępej, trudnej we współpracy konsystencji, co jest ważne podczas stosowania go w okolice oczu.
W bonusie mamy puder jedwabny i alantoinę. Ja już łapałam za swój słoik z alantoiną, aby sobie jej dodać do korektora, ale spojrzawszy w skład tej bazy aż mi się zrobiło miło i ciepło, że ktoś już o tym pomyślał.
Puder jedwabny to prawdziwe cacko - Naturalny mikronizowany puder jedwabny zawiera 18 łatwo wchłanianych przez skórę aminokwasów, mających działanie odżywcze. Puder jedwabny odbija światło oraz pochłania promieniowanie UV. Czyni makijaż "oddychającym". Poprawia aplikację, czyni kosmetyk jedwabistym. Powoduje, że kosmetyk silniej przywiera do skóry, nie obsypuje się. Utrwala makijaż.
Z kolei alantoina jest pochodną mocznika. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Uwielbiam ją i chętnie dodaję do wielu swoich kosmetyków.
Ja tym razem wzięłam Color Blend Nude, który jest bardzo uniwersalnym kolorem, choć dla mnie nieco zbyt ciepłym, jeśli chodzi o podkład.
Dlaczego więc używam koloru zbyt żółtego do stworzenia swojego korektora? Ano właśnie dlatego, że ten żółty pigment cudnie "wygasi" zaczerwienienia i zasinienia, jakie mam wokół oczu. Z tej samej przyczyny tak się polubiłam z jasnożółtym odcieniem korektora firmy Delia.
Bazy kolorystycznej dodaje się tak naprawdę mikroskopijną ilość - zwykle przecież zależy nam na tym, aby korektor był jasny, prawda? A w takim rozcieńczeniu nie widać różnic w kolorze aż tak bardzo, aby korektor "gryzł" się kolorystycznie z podkładem, który zrobiłam z CB Beige.
Oczywiście, jeśli zależy Wam na tym, aby Wasz korektor mineralny miał bardziej "konkretną" barwę, nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić sobie go w wersji typowo żółtej, jasnozielonej czy różowej rozświetlającej. Od tego są gotowe mieszanki Color Blends, aby można było stworzyć korektor w dowolnym odcieniu, a dodatek perłowego pigmentu sprawi, że otrzymamy korektor rozświetlający.
Ja dziś jednak robię wersję podstawową, matową a na zabawy przyjdzie czas później.
Dobrą wiadomością podczas używania Color Blends jest to, że nie trzeba ich mieszać w moździerzu. Tak więc cała filozofia robienia korektora polega na wytarmoszeniu bazy "korektorowej" z bazą kolorystyczną w woreczku strunowym. I tak też robię.
Proponuję do worka strunowego na początek wsypać sobie niewiele Concealer Base, ok. łyżeczkę. Następnie szczyptę wybranego Color Blend, zamknąć woreczek i tarmosić, ucierać i przesypywać przez dłuższą chwilę.
Następnie oceniamy kolor - jeśli jest zbyt jasny, dodajemy więcej Color Blend; jeśli zbyt ciemny - dosypujemy Concealer Base i znów ucieramy.
Gdy już osiągniemy upragniony, idealny kolor, odcinamy róg woreczka i przesypujemy korektor do słoiczka.
Jeśli chcecie, można do końcowego produktu, do woreczka, dodać kroplę lub dwie ulubionego oleju. Proponuję jojoba z uwagi na jego długą trwałość. Polepszy to konsystencję korektora, wpłynie też na jego aplikację - nie będzie tak suchy. Taka ilość oleju NIE spowoduje, że zostaniecie z tłustymi plackami pod oczami.
Sprawdzenie mocy korektora na moim tatuażu - jest dobrze!
Oczywiście natychmiast wypróbowałam korektor również na twarzy. I powiem jedno - miałam bardzo, bardzo głupią minę gdy popatrzyłam na efekt a potem pomyślałam, że ja, wielka miłośniczka minerałów dopiero teraz robię swój pierwszy korektor mineralny.
To prawdziwe cudo.
- Trzyma się skóry świetnie, lepiej od bardzo wielu drogich korektorów teoretycznie mających odpaść dopiero po interwencji dłuta.
- Nie wałkuje się, nie zbija w załamaniach skóry, a wręcz wygładza jej fakturę.
- Nie ma mowy o "ciastku" - no, chyba że nakładacie go na mokro grubą warstwą.
- Świetnie kryje - zerknijcie na zdjęcie
Na twarzy nie mam nic, oprócz mojego nowego korektora mineralnego na prawej powiece oraz kremu nawilżającego. Widzicie, jak wyglądają moje powieki bez niczego (lewe oko) - są zaczerwienione, a pod oczami mam sińce.
Korektor ten ma na tyle fajną konsystencję, że po początkowej zabawie w nakładanie go pędzelkiem, wklepałam go po prostu palcem w skórę, jak krem. I rozprowadził się jak marzenie!
Jest niewidoczny pod makijażem, ale to głównie zasługa dobrego doboru koloru.
Och, już mnie korci aby zrobić sobie korektor rozświetlający! :D
Zachęcam Was do spróbowania - podstawowy przepis to baza Concealer Base + wybrany Color Blend.
Na początku postu wymieniłam Wam wszystkie składniki Concealer Base, abyście w razie potrzeby czy chęci mogli stworzyć korektor kupując półprodukty osobno. Niemniej, zachęcam do spróbowania bazy, jest naprawdę świetna, przemyślana, dobrze dobrana.
Acha, co ważne - ten korektor bardzo fajnie u mnie współpracuje z kredką NYX Jumbo, której używam jako bazy pod cienie. Może to być istotną informacją dla niektórych, że nic mi się na powiece nie roluje i nie warzy gdy nakładam tłustą, mazistą kredkę na korektor w proszku. Wręcz odnoszę wrażenie, że ten korektor nałożony na powiekę działa jako swoista "baza bazy" - utrwalając jeszcze makijaż.
No, ale z tego już się pomału robi recenzja. Obiecuję poszukać minusów nim się wezmę za pisanie prawdziwej recenzji tego korektora ;)
Pozdrawiam Was gorąco
Arsenic
Ja właśnie zabieram się za zmieszanie żółtego korektora do cieni pod oczami i nieco jaśniejszego od podkładu do rozświetlania, w dobrym momencie do Ciebie zajrzałam! :-)
OdpowiedzUsuńAle się zgrałyśmy ;) Daj znać, jak poszło mieszanie!
Usuńja używam z Annabelle Minerals korektor i jest idealny ;) świetnie kryje :)
OdpowiedzUsuńNie miałam przyjemności z tymi minerałami obcować. Zdaje się, że kiedyś rozdawali próbki, czy też sprzedawali je za grosze aby można było sobie je wypróbować - ale gdy chciałam zamówić coś dla siebie to się okazało, że zostały same bardzo ciemne odcienie i spasowałam. I w sumie nie żałuję, te "sklepowe", gotowe kosmetyki mineralne mają bardzo ubogie składy, nic ponad standard - a tu w bazie Concealer Base mamy puder jedwabny i alantoinę, czyli wersję dla burżujów ;) A cena jak za próbkę.
UsuńOtrzymałam próbki od Annabelle Minerals i jestem bardzo rozczarowana. Po 5 minutach od nałożenia ich podkładu miałam ochotę zedrzeć sobie skórę z twarzy... Masakra. Przesusza koszmarnie. Ja mam i tak przeraźliwie suchą skórę, ale np. podkład z Kolorówki nie robi mi żadnej krzywdy. Natomiast po AM dostałam białej gorączki. Olu, a czy ten olej w korektorze nie spowoduje jego zbrylenia...?
UsuńTeż się właśnie przymierzam do ukręcenia takiego korektora:)
OdpowiedzUsuńProścizna :)
UsuńNajpierw kusiłaś mnie podkładem, ale jako że mam jeszcze zapas Lily Lolo grzecznie stwierdziłam, że się wstrzymam z zakupem. A tu pomysł na korektor. Muszę koniecznie wypróbować ;)
OdpowiedzUsuńA ja się właśnie biorę za korektor rozświetlający... no nie wytrzymałam! ;)
Usuńcześć kochana:* właśnie skończyłam kręcić mój mineralny zestaw: podkład, róż i korektor - wszystko to Twoja sprawka, z czego bardzo Ci dziękuję - twój filmik towarzyszył mi w trakcie "tworzenia" i był bardzo pomocny, za co jeszcze raz dziękuję:D
OdpowiedzUsuńBardzo się cieszę, że moje rady okazały się pomocne przy kręceniu podkładu - i jak kolor? Trafiłaś w ten jeden, jedyny?
Usuńto się okaże w praktyce, jeszcze tylko muszę zakupić taki pędzel ścięty do nakładania...jakiego używasz? Bo widziałam na filmiku i mi sie bardzo spodobał, a tak w ogóle to odsyłam czytelników do Ciebie:)
UsuńFlat top z Lancrone - gdy chcę lepszego krycia, wówczas go zwilżam mgiełką;
UsuńA dużego pędzla do pudru z Kozłowskiego używam gdy nie potrzebuję dużego krycia i wówczas go nie zwilżam, podkładem omiatam twarz na jak pudrem wykańczającym.
Dziękuję, własnie przeglądam sobie pędzle, pozdrawiam:)
UsuńWiesz co lubie najbardziej na Twoim blogu? Że recenzujesz NAPRAWDĘ wartościowe rzeczy, że nie piszesz o wszystkim że jest cudne i zajefajne, tylko polecasz to co sprawdziło się u Ciebie. Dzięki Tobie zapałałam miłością wierną i mądrą do kolorówki i minerałów. Nie wiem dlaczego ale zawsze miałam wbite w czaszkę że podkład powinien byc płynnyi najlepiej kładziony szpachlą. To samo korektor. Ja po podkładzie mineralnym który jeszcze zakupiłam ( następny bedę sama kręcić) juz nie wrócę do podkładów kupnych - widzę na mojej twarzy różnicę. Cera jest rozświetlona, gładsza, bardziej naturalna. Jeszcze mnie nosi na krem BB własnoręcznie kręcony -taki na lato nawilżacz, z wysokim filtrem i ładnym odcieniem. Jakbys miała jakiegoś pomysła -daj znaka;)
OdpowiedzUsuńKombinuję z BB mineralnym, mam już pewien pomysł ale czasu brakuje aby to wprowadzić w życie. Jak coś ukręcę sensownego to możesz być pewna, że znajdzie się na blogu ;)
Usuńnie no kochana! Mogę dać ci w prezencie tak z 5 dni urlopu, tudzież sprzedać kilkanaście godzin na kilogramy;) Posprzatac , wyprowadzić kota, ugotowac obiad , zrobić wegeburgery kalafiorowe - tylko uczyń bb:)
UsuńTo tuptam i czekam, sama za mało sie znam żeby cos wymysleć a jako rzekałam - nie kupie drogeryjnego. nie i basta;) Miłego weekendu
No masz, ja też ciągle szukam i wydaję kasę na korektory, z których potem średnio jestem zadowolona.... Chyba sobie ukręcę.
OdpowiedzUsuńTylko pytanie mam a propos olejku - dodałaś normalnie do tej torebki strunowej krople czy tam ile i ucierałaś w tym woreczku? To się dobrze połączy? Nie zrobią sie jakieś grudki czy coś? Moze głupie pytanie, ale jakos sobie nie mogę tego do końca wyobrazić
Tak, dodałam kroplę oleju jojoba (chyba, że arganowego - już nie pamiętam!) do torebki i ...zdecydowanie polecam jednak robić to w moździerzu ;)
UsuńAha ;) tak więc chyba będę musiała zaopatrzyć się w moździerz jak już mnie weźmie na takie eksperymenty z minerałkami i olejkiem.
Usuńdodanie kropli oleju do korektora jest problematyczne czy miesza się bez większych problemów? :)
OdpowiedzUsuńach, spóźniłam się, już przeczytałam wyżej :D
UsuńFajny pomysł ale chyba miałabym problem z dobraniem sobie koloru. ^^;
OdpowiedzUsuńOd jakiegoś czasu czytam twojego bloga i jestem zachwycona poradami i bogactwem naprawdę rzeczowych informacji. Dziękuję Ci bardzo, że Ci się chce dzielić się swoją wiedzą z maluczkimi :) Czytając ten przepis na korektor nasuwa mi się pytanie, masz piękną cerę, mało widoczne cienie, czy tego typu mieszanki "makijażowe" są w stanie poradzić sobie z czerwono - sinymi bliznami po trądziku bliznowatym i sinymi cieniami pod oczami? Obawiam się porażki więc wolę zapytać nim rzucę się na robienie korektora jak szczerbaty na suchary :) Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńA ja mam pytanie odnośnie objętości. Waham się czy ten Color Blend Nude kupić w wielkości próbki, czy też 10g. 10g wydaje mi się być mega dużo, a nie wiem jak te 5ml się przekłada na produkcję. Może dodam, że mam zamiar ukręcić podkład, korektory itp, a chciałabym żeby mi materiałów starczyło na przynajmniej rok. Co byś mi poleciła? btw. Twój blog to skarbnica wiedzy, strasznie się cieszę, że na niego trafiłam :D
OdpowiedzUsuńa kiedy pojawi się przepis na korektor rozświetlający? :)
OdpowiedzUsuń