DIY: róż mineralny


Jak się mają u Was sprawy z różami mineralnymi? Ja przyznaję, że zawsze kąsał mnie wąż w kieszeni, gdy miałam wydać na jeden róż Lily Lolo 40 zł bez dziesięciu groszy. Przykro mi, zbyt wiele kolorów mi się podoba, abym mogła poprzestać wyłącznie na jednym czy dwóch - a tego by nie zniosła moja wewnętrzna sknera.


A poza tym kosmetyki mineralne w istocie są tanie jak barszcz, tylko komuś się w czymś poprzewracało skoro żąda 40 zł za 3 gramy różowego proszku. 
Jak zwykle, sklep Kolorówka daje więcej możliwości jeśli chodzi o minerały. 
Jest tam bowiem dostępna baza kosmetyczna o wiele mówiącej nazwie:

Blush Base Mix
5,95 zł
Blush Base Mix
INCI: Sericite Mica - Magnesium Myristate, Titanium Dioxide, Silk Powder

Gotowa baza do różu, bronzera lub rozświetlacza – wystarczy tylko dodać do niej wybrane pigmenty lub bazy kolorystyczne.



...i ma puder jedwabny w składzie, który kocham :)

Jak się domyślacie, jest to gotowa mieszanka minerałów, do której wystarczy dodać jakiś kolorowy Color Blend (w bazach kolorystycznych), aby stworzyć swój róż do policzków.

Ja dziś sięgnęłam po trzy Color Blends w łagodnych, przyjaznych odcieniach różu:

Color Blend Cream
5,95 zł
Color Blend Cream
INCI: Iron Oxides, Titanium Dioxide, Sericite Mica, Magnesium Stearate
Baza kolorystyczna. Idealna do otrzymywania podkładów, pudrów, bronzerów, cieni oraz zmiany barwy kosmetyków mineralnych.



Color Blend Mysterious Mauve
5,95 zł
Color Blend Mysterious Mauve
INCI: Iron Oxides, Titanium Dioxide, Sericite Mica, Magnesium Stearate
Baza kolorystyczna. Idealna do otrzymywania róży, cieni oraz zmiany barwy kosmetyków mineralnych.




Color Blend Venetian Rose
5,95 zł
Color Blend Venetian Rose
INCI: Iron Oxides, Titanium Dioxide, Sericite Mica, Magnesium Stearate
Baza kolorystyczna. Idealna do otrzymywania róży, cieni oraz zmiany barwy kosmetyków mineralnych.






Wszystkie Color Blends mieszałam w stosunku 1:2 z bazą Blush Base, czyli 1 ml Color Blend mieszałam z 2 ml Blush Base. Oto, co mi wyszło:



Color Blend Cream właściwie nadaje się do stworzenia podkładu w ciepłym odcieniu, ale na mnie ten kolor wygląda jak bardzo subtelny róż. 
Po lewej oryginał opakowania próbki, po prawej swatche: u góry oryginał koloru, pod spodem po rozcieńczeniu bazą Blush Base.




Bazy zmieszane w takich ilościach dają niezwykle wydajny róż. Właściwie można dodać nieco więcej Blush Base, aby aplikacja różu była łatwiejsza - czyli aby można było nabrać na pędzel widzialną ilość różu i nie zrobić sobie dużych, barwnych rumieńców ;)



CB Mysterious Mauve bardzo przypadł mi do gustu. To chłodny, zgaszony i elegancki odcień różu, który bardzo mi przypomina róż, jaki zrobiłam z pigmentu Soft Mauve: KLIK!




Od razu po zrobieniu tego koloru zaaplikowałam go sobie na policzki - ma moc poprawiania nastroju! ;)

I ostatni - Color Blend Venetian Rose:




Jest to bardzo ciepły odcień różu, który prześlicznie podkreśli opaloną cerę. Dla mnie wydaje się nieco zbyt łososiowy, ale na pewno przyda się do wielu makijaży.




Blush Base daje matowe, choć nie tak totalnie płaskie wykończenie. Gwarantuje całkiem niezłe krycie i bardzo fajną, jedwabistą aplikację.

Zrobienie różu z jej pomocą jest bardzo proste i szybkie - można zrobić róż nawet w trzy minuty, na potrzeby właśnie kończonego makijażu. Po prostu mieszamy w torebce strunowej odpowiednią ilość Blush Base i wybranego Color Blend - i gotowe.
Kolor jest równomierny i nasycony, ale jednak proponuję dodać więcej Blush Base, optymalnie byłoby w stosunku 3:1 z Color Blend.




Próbka 5 ml bazy Blush Base + ok. 1,6 ml Color Blend dają nam ilość różu, której nie zużyjemy do końca tego roku. Serio. 

Te Color Blends można też dowolnie modyfikować - jeśli chcemy np. mieć róż w oczopląsowym kolorze, proponuję dodać Bright Pink.

Jeśli marzy nam się róż rozświetlający, to jest cały wachlarz przeróżnych odcieni pigmentów mineralnych, które błyszczą, lśnią, skrzą i świecą tutaj: KLIK!
Do wyboru, do koloru.

Miłego dnia!
Arsenic



Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger