List do Św. Mikołaja, cz. 3


A ja wciąż w temacie zegarków. Tak, elfy Św. Mikołaja gorączkowo szukają pomysłów na tegoroczne prezenty i tym razem nie wymyśliły nic lepszego. Może jednak zamiast stawiać na gumowe, sportowe gadżety wyświetlające mi poziom mojego zen, zainwestować w klasykę?
Firma Adriatica, jako znak towarowy, jest ściśle związana ze Szwajcarską Fabryką Zegarkową, założoną w 1852 roku w Montilier. Produkcja zegarków Adriatica rozpoczęła się w 1931 roku. W 1962 roku zakład produkcyjny został przeniesiony do Biel/Biene i Bazylei w Szwajcarii. Od 1999 roku zegarki Adriatica produkowane były w Dongio, w 2010 roku siedziba marki Adriatica została przeniesiona do Camorino / Ticino. Od grudnia 2006 roku Adriatica jest członkiem The Federation of the Swiss Watch Industry. Zegarki Adriatica posiadają znak „ Swiss Made” co charakteryzuje zegarki najwyższej jakości.

Gdybym miała wybierać zegarek dla siebie spośród tych szwajcarów, na pewno moją uwagę zwróciłby ten:Model Adriatica A3433.9216Q to elegancki, damski czasomierz. Bardzo ładnie prezentuje się na kobiecym nadgarstku, idealny zarówno na co dzień jak i na okazjonalne spotkania. Mnie urzekł najbardziej swoim minimalistycznym, acz mocnym stylem. 
Posiada okrągłą kopertę w kolorze różowego złota wykonaną z wysokiej jakości stali szlachetnej. Delikatny , skórzany pasek koloru czarnego doskonale komponuje się z kopertą oraz piękną, czarną tarczą. Zwróćcie uwagę na godzinę 12 i 6 - drobiazg, a jak cieszy.

W zegarku zastosowano utwardzane szkiełko mineralne. Szkła mineralne – wykonane na bazie krzemu oferują twardość na poziomie 4 (w wersji standardowej) do 5 (w wersji utwardzonej) w skali Mohsa. W praktyce dużo bardziej odporne na delikatne przerysowania niż szkła hesalitowe. Dzięki dużej sprężystości odporne na uderzenia.

Czasomierz działa w oparciu o precyzyjny mechanizm kwarcowy Ronda Caliber 763. Mechanizmy kwarcowe działają dzięki zastosowanemu kryształowi kwarcu. Drgania kryształu, które wywołuje bateria występują z częstotliwością ponad trzydziestu dwóch tysięcy drgań na sekundę. Są one przeliczane przez rezonator kwarcowy i pojawiają się na wyświetlaczu lub tarczy zegarka w postaci aktualnej godziny. Ponieważ rezonator emituje precyzyjny sygnał, zegarki kwarcowe są dokładniejsze od zegarków mechanicznych. Wodoszczelność została ustalona
w klasie 30 metrów co pozwala tylko na przypadkowy kontakt z wodą np. przy zachlapaniu podczas mycia rąk.

Czerń i minimalizm pasują do wszystkiego, jednak czasami trudno się oprzeć bardziej ekstrawaganckim wzorom. Tutaj mój wzrok zawiesił się na ciekawym połączeniu błękitnej tarczy oprawionej w różowe złoto:Zegarek damski Adriatica A3715.916BQ z serii Fashion to elegancki czasomierz, który zaprojektowano z myślą o kobietach, ceniących sobie ponadczasowe wzornictwo. Jego podstawę podstawę stanowią okrągła koperta oraz klasyczna bransoleta-siatka wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej w modnym kolorze różowego złota. 
Stal 316L posiada wiele zalet. Oprócz tego, że pięknie się prezentuje, ma elegancki połysk i jest łatwa w utrzymaniu czystości, to przede wszystkim ma bardzo wysoką odporność na korozję i nie wywołuje uczulenia w kontakcie ze skórą. Stal 316l jest hipoalergiczna - a to jest dla mnie kluczowa informacja, ponieważ bardzo często miewam problemy skórne po kontakcie z metalowymi sprzączkami, guzikami, itp.

Elegancką perłowo-niebieską tarczę przykryto odpornym na zarysowania szkiełkiem mineralnym, które ochrania ją przed możliwymi uszkodzeniami. Godziny na tarczy zegarka zostały zaznaczone naprzemiennie za pomocą indeksów oraz cyfr.
Oznaczenie 30M to podstawowa wodoszczelność zegarka. Zegarki z tą klasą wodoszczelności uszczelnione są na przypadkowe zachlapania, deszcz, mycie rąk. W zegarku z tą klasą wodoszczelności nie wolno pływać, używać pod prysznicem, w saunie itp. I więcej mi nie potrzeba, nie mam bowiem zamiaru nurkować w tym zegarku na nadgarstku.

Nie myślcie sobie zresztą, że przeglądając te cacka, mój wzrok nie zawiesza się również na modelach męskich. Bardzo spodobał mi się ten:Zegarek Adriatica, z linii A8262 działa na precyzyjnym mechanizmie kwarcowym, zasilanym za pomocą baterii, który charakteryzuje się wysoką dokładnością w pomiarze czasu - zakres tolerancji wynosi ok. +/- 15 sekund w przeciągu 30 dni. 
Koperta, o szerokości 45.00 mm wykonana została z antyalergicznej, odpornej na korozję, wysokiej jakości stali szlachetnej i ma kolor złoty. Jej kształt jest okrągły i idealnie komponuje się z dopasowaną bransoletą z małych ogniw, której materiał wykonania - wysokiej jakości stal szlachetna - gwarantuje komfortowe użytkowanie. 
Tarcza w tym modelu ma kolor brązu, a pełne godziny zostały oznakowane przez złocone indeksy. Tarczę tego czasomierza chroni szkło mineralne, które jest odporne na delikatne przerysowania.

Zegarek ten posiada wodoszczelność 3ATM, która chroni przed zachlapaniami, mogącymi powstać podczas codziennego użytkowania, przykładowo mycia rąk. Posiada także rozbudowany datownik ze wskazaniem dnia miesiąca, dnia tygodnia, miesiąca oraz fazy księżyca.
...no i te właśnie fazy księżyca, rozumiecie. :)

Decydując się na jeden z produktów szwajcarskich warto jednak zwrócić uwagę na jego oryginalność. Aby móc powiedzież, iż dany zegarek jest szwajcarski, należy upewnić się najpierw, że został on zmontowany i sprawdzony przez producenta w Szwajcarii, a ponadto ponad połowa procent jego komponentów została wyprodukowana w tymże kraju. 
Według prawa zegarki mogą zostać oznaczone etykietą SWISS MADE tylko w przypadku, gdy ich mechanizmy są szwajcarskie, zostały złożone w Szwajcarii, a dodatkowo przeszły przez kontrolę w swoim macierzystym kraju. Zegarki nieoznaczone taką etykietą nie są uznawane za prawdziwe.
Jeśli się przyjrzycie zdjęciom, wszystkie powyższe modele posiadają takie oznaczenie.

Pozdrowienia
Arsenic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger