Rozwiązuję problemy bledszej części ludzkości, czyli: "Houston! Mamy zbyt pomarańczowy podkład" Vol. 2


A konkretniej, słynny już, krem BB z Vianka. Ponoć niebawem pojawić się ma wersja jaśniejsza tego produktu i to mnie cieszy bardzo, bo wiele osób na pewno z tego skorzysta i będzie zadowolonych z efektu. Niestety, u mnie - w przypadku tego kremu BB - problemem nie jest stopień jasności, a temperatura tego produktu. Dodanie białej farbki do zmielonego Garfielda jedynie rozjaśni pomarańczkę, nadając jej cechy jarzeniowe. Tutaj trzeba działać w nieco innym wymiarze i przypomnieć sobie, że każdy kolor można określić za pomocą trzech współczynników :)
W tym konkretnie przypadku, krem BB z Vianka (mowa o wersji starszej, ciemniejszej - przypominam dla porządku) jest dla mnie po prostu zbyt pomarańczowy. Nie jest zbyt ciemny, ale z powodu rażącej różnicy w temperaturze pomiędzy nim a moją skórą, kontrast jest spory i daje wrażenie takie, jakby ten krem BB był zbyt ciemny. Dodawanie do niego białej farbki nie rozwiązuje problemu temperatury, a wręcz jeszcze go podkręca. 
Przez krótki czas walczyłam z tematem mieszając krem BB Vianka z kremem BB ze Skin79 (różowy), który ma dość szary odcień. Ale w efekcie otrzymywałam odcień po prostu ciemniejszego Garfielda, który następnie próbowałam ratować biała farbką z MakeUp Forever i tak w nieskończoność... Szanowni producenci kosmetyków do makijażu, a podkładów i kremów BB w szczególności! Bardzo ładnie proszę: zróbcie szary podkład. Nie trzeba rozjaśniać, po prostu szary. Czyli pomarańczowa pasta pigmentowa + niebieska pasta pigmentowa! Albo zróbcie po prostu niebieską farbkę do zmieniania koloru Waszym pomarańczowym podkładom. Dziękuję za uwagę.Jakieś... pięć lat temu pokazywałam już Wam na blogu jak zmieniać odcień podkładu i jakie czary się dzieją po dodaniu odrobiny błękitu ultramarynowego do zbyt żółtego/pomarańczowego podkładu. Natychmiast jego odcień staje się chłodniejszy, wręcz szarawy, ale NIE ciemniejszy. 
Nie inaczej jest w tym przypadku. Po dodaniu niebieskiego kamuflażu Bell HYPOAllergenic do odrobiny kremu BB z Vianka, jego kolor staje się zdecydowanie mniej ognisty.
Rzecz jasna, przy tego typu zabawach należy wziąć poprawkę na to, że zmieni się konsystencja kremu BB - w tym przypadku, co oczywiste, stanie się bardziej gęsty i kremowy oraz kryjący. Gdyby jednak jakiś mądry producent wypuścił niebieską farbkę o dużej pigmentacji i lekkiej konsystencji, ten problem zostałby rozwiązany. Tak, ekipo Bell, mówię do Was ;) <3

 


Obejrzyjcie film, w jaki sposób zmienić odcień pomarańczowego kremu BB na chłodniejszy. Obrazki zawsze mówią więcej niż tysiąc słów, animowane to już w ogóle ;)  Wybaczcie kaszelek, ale zrobiło się ostatnio bardzo zimno i moje gardło nie nadąża.
Houston! Mamy zbyt pomarańczowy podkład Vol. 1
Garstka nowości Bell HYPOAllergenic - wrzesień 2017
Makeup Revolution - The One Foundation w kolorze białym do rozjaśniania zbyt ciemnych podkładów

Buziaki!
Arsenic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger