Mineralne mydło siarczkowe Sulphur Busko-Zdrój



Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze mam w mieszkaniu kilka otwartych butelek z mydłem w płynie, z którego korzystam. Jedno jest w łazience, jedno w toalecie, i jedno w kuchni. Skłamię, jeśli powiem, że są to mydła naturalne, pielęgnujące czy własnoręcznie robione – mimo wszystko myjadełka, które ja robię kosztują więcej niż tanie detergenty w kolorach tęczy dostępne w popularnych sklepach i w zasadzie nie mają aż takiego znaczenia w pielęgnacji dłoni jak choćby wklepany w nie krem.

Mimo wszystko jednak widzę, jaki wpływ na wygląd skóry dłoni i paznokci mają te detergenty. Znacie to uczucie – skóra jest sucha, ściągnięta i aż piszczy o odrobinę kremu. A jeśli ktoś ma AZS czy inne problemy z wrażliwą bądź suchą skórą – współczuję. Domyślam się, że takie detergenty są wówczas wykluczone.


Z pomocą może przyjść mydło w płynie od sprawdzonej marki Sulphur Busko-Zdrój. Znam te kosmetyki już dość dobrze. Dzięki współpracy z firmą miałam szansę przekonać się o wysokiej jakości ich produktów i chętnie do nich wracam płacąc za nie już z własnej kieszeni.
Mineralne mydło siarczkowe to jedyny w Polsce produkt tego typu, który ma w składzie wodę siarczkową z uzdrowisk Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Zawiera więc jej najcenniejsze składniki: jony siarczkowe, wodorosiarczkowe, siarkę koloidalną, jodki, bromki, wapń, magnez oraz inne mikroelementy.

Skład INCI mineralnego mydła siarczkowego:



  • Aqua dest. - woda destylowana
  • Sulphide-sulphide hydrogen salty mineral water – woda siarczkowa z uzdrowisk Busko-Zdrój i Solec-Zdrój
  • Sodium Laureth Sulfate – SLES, detergent
  • Coco Glucoside - Poliglukozyd kwasów oleju kokosowego, niejonowa substancja powierzchniowo czynna, emulgator
  • Glyceryl Oleate - Monogliceryd kwasu oleinowego, niejonowa substancja powierzchniowo czynna, emulgator
  • Cocamidopropyl Betaine – Kokamidopropylobetaina, amfoteryczna substancja powierzchniowo czynna
  • Glycol Distearate (and) Sodium Laureth Sulfate (and) Cocamide MEA (and) Laureth-10 – emulgatory, emolienty i subst.powierzchniowo czynne
  • Phenonip - konserwant
  • Parfum – związki zapachowe

Z uwagi na zawartość SLES nie odważyłam się użyć tego mydła do umycia twarzy, ale zdarzało mi się używać go jako żelu pod prysznic. Osoby z mniej wrażliwą cerą i mające szczęście posiadać nieco lepszą wodę w kranie, a także stosujące SLS i SLES na co dzień – śmiało mogą a nawet powinny zamienić dotychczasowe żele i mydła na ten z Sulphur.


Bardzo prosty skład oparty na solance siarczkowej, która ma moc wygładzania i wyraźnego poprawiania kolorytu skóry, zmniejsza też rogowacenie przymieszkowe a także delikatnie złuszcza naskórek i przyczynia się do jego odbudowy. Polecam wypróbowany przepis na peeling: łychę soli lub cukru rozrobić z mydłem siarczkowym i masować np. ramiona z krostkami. Wygładzi skórę, przysuszy krostki i wzmocni naskórek.


Mydło perłowej barwy ma dość gęstą konsystencję i miły, delikatny zapach, spod którego przebija ten charakterystyczny zapach wody siarczkowej - o ile dobrze go rozszyfrowałam. Ten "podzapach" czuć jednak w całej serii siarczkowej.

Z opisu producenta wynika, że to mydło mogą też stosować osoby z AZS, łojotokowym zapaleniem skóry czy łuszczycą.
Wiem jedno – nie zdarzyło mi się nigdy żadne podrażnienie gdy myłam się nim tuż po goleniu, np. nóg czy pach, a bywało tak nieraz w przypadku innych żeli z SLES w składzie.





Mydło jest wydajne aż do znudzenia – moja butelka 300 ml jest na wykończeniu, używam go od dwóch miesięcy. Koszt takiej butelki to ok. 20 zł.  


Szczegółowa lista aptek i sklepów zielarskich, w których można od ręki kupić produkty marki Sulphur Busko-Zdrój znajduje się bezpośrednio na stronie producenta: KLIK!

W Krakowie kompletny asortyment produktów SULPHUR jest dostępny „od ręki” m.in:

  • w sklepie Galeria Mydeł i Soli, ul.Limanowskiego 1, tel.12 656 66 44
  • w Grocie Solnej HALIT, ul. Szuwarowa 4/ UH 4, tel. 12 357 49 67
Miłego dnia!
Arsenic


Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger