AZS, egzema, atopia, skóra wrażliwa - jak sobie radzić? Rzecz nie tylko o kosmetykach Sulphur Busko Zdrój + konkurs dla was!


   14 września to Światowy Dzień Atopowego Zapalenia Skóry – święto, które ma pomóc uświadomić społeczeństwu czym jest AZS. Tymczasem większość pacjentów z AZS twierdzi, że ich otoczenie nie wie czym jest atopowe zapalenie skóry. Czują się niezrozumiani, samotni, wykluczeni. Czy moglibyśmy spróbować to zmienić?

    Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą, nawrotową i nieuleczalną chorobą. Mylnie kojarzona z wysypką dziecięcą jest poważną dermatozą występującą również u osób dorosłych. Nie jest chorobą zakaźną!
    Skoro nie można leczyć, jak sobie pomoc? W przypadku AZS bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Kąpiele nie mogą trwać długo i woda nie może być zbyt ciepła. Ponadto chorą skórę trzeba natłuszczać specjalnymi preparatami, które chronią przed nadmierną utratą wody i wzmacniają barierę lipidową.
    Warto przypomnieć sobie i zaufać sprawdzonym metodom. Kosmetyki i leki marki Sulphur Busko Zdrój na bazie naturalnych kopalin są stosowane nie tylko w chorobach reumatycznych i nie tylko w sanatoriach uzdrowiskowych! Można sobie nimi pomóc także w domu, zwłaszcza przy dermatozach takich jak AZS czy łuszczyca. Kosmetyki od tego producenta są tworzone w standardzie leków, co oznacza m. in. tyle, że ilość substancji aktywnych w kosmetyku jest stała i kontrolowana.

    Naturalną kopaliną stosowaną w lecznictwie uzdrowiskowym jest woda siarczkowo-siarkowodorowa słona, zawierająca nie mniej niż 1mg siarki w litrze (oznaczona jodometrycznie w przeliczeniu na siarkowodór). Ta lecznicza woda zawiera:siarkę dwuwartościową, jony wodorosiarczkowe, siarkę koloidalną, siarkowodór, sole wapnia i magnezu oraz chlorki, jodki, bromki, selen i inne mikroelementy. Jest to unikalna kompozycja cennych dla zdrowia składników, której nie można sztucznie wytworzyć w laboratorium. 
    Zawarte w naturalnych wodach leczniczych związki siarki przenikają przez skórę do organizmu. Sprzyja temu lekki rumień powstały po kąpieli siarczkowej, spowodowany rozszerzeniem naczyń krwionośnych skóry. Wchłanianiu cennych składników dodatkowo sprzyja tzw. płaszcz solny – kryształki soli zmieniające ładunek elektryczny skóry. Dzięki temu zmniejsza się także pobudliwość „zakończeń” nerwowych, co powoduje działanie przeciwbólowe. Z wchłoniętego siarkowodoru powstają aktywne biologicznie wielosiarczki, które zostają zdeponowane w skórze. Wielosiarczki stopniowo uwalniają się do krwioobiegu i drogą naczyń krwionośnych przenikają do tkanek okołostawowych. Biorą czynny udział w syntezie glutationu oraz grup sulfhydrylowych. W wielu stanach chorobowych organizmu m.in. obniżonej odporności, chorobach zwyrodnieniowych i zapalnych stawów i kręgosłupa oraz w chorobach wątroby i nerek występuje deficyt glutationu i grup sulfhydrylowych. 
    Leczenie wodami siarczkowymi o odpowiednio wysokim stężeniu wyrównuje ten deficyt. Wchłonięte związki siarki biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego, głównego składnika budulcowego chrząstki stawowej. Uczestniczą także w syntezie endogennych, niezbędnych dla organizmu aminokwasów siarczkowych: metioniny i cystyny. Pod wpływem związków siarki rozszerzają się naczynia włosowate, następuje otwarcie dotychczas nieczynnych naczyń, czego efektem jest długotrwała poprawa mikrokrążenia. Dotyczy to przede wszystkim tkanek okołostawowych, co sprzyja resorpcji ognisk zapalnych. Udowodnione jest również ogólnoustrojowe działanie wód siarczkowych. Działają one pobudzająco na korę nadnerczy czego efektem jest działanie przeciwzapalne. Obniżają poziom cholesterolu, trójglicerydów, cukru oraz kwasu moczowego.

    Wody siarczkowe są skuteczne także w leczeniu chorób skóry. Działanie złuszczające wód siarczkowych spowodowane jest rozmiękaniem naskórka oraz rozpuszczeniem istoty międzykomórkowej. Powoduje to dokładne oczyszczenie skóry z łoju, bakterii i zmian łuszczycowych. Odnawiające (keratoplastyczne) właściwości wód siarczkowych sprzyjają wytworzeniu elastycznego i spoistego naskórka. Wody siarczkowe zmieniają potencjał oksydoredukcyjny skóry, co jest istotne w leczeniu chorób skóry, szczególnie łuszczycy. Działanie siarki wiąże się z jej wpływem na procesy oddechowe komórki oraz syntezy kwasów nukleinowych. Sprzyja to odnowie tkankowej. Siarka poprzez grupy sulfhydrylowe i wiązania dwusiarczkowe wpływa korzystnie na keratynę naskórka, włosów i paznokci. Wody siarczkowe zmieniają odczyn skóry na lekko kwaśny, korzystny dla organizmu.
    Solanka siarczkowa z odwiertu Szyb Solecki wydobywana jest z głębokości 170m i zawiera jony siarczkowe i wielosiarczkowe, siarkę dwuwartościową a ponadto jony chlorkowe, bromkowe, jodkowe, borowe oraz wiele innych pierwiastków, jak: wapń, magnez, żelazo, potas, sód. Wysokie stężenie związków siarki dwuwartościowej (137 miligramów w jednym litrze wody) i wysoka mineralizacja czynią te wody najskuteczniejszymi w Europie i jednymi z najlepszych na świecie!

   W przypadku AZS szalenie istotna jest profilaktyka oraz wczesne wykrycie, a także leczenie jej objawów, dlatego terapia powinna być ukierunkowana na:
  • pielęgnację, naprawę i utrzymanie zdrowej skóry;
  • miejscowe zastosowanie leków przeciwzapalnych (zgodnie z zaleceniami dermatologa);
  • kontroli swędzenia;
  • rozpoznawaniu i ograniczeniu narażenia na czynniki drażniących.


    W tym celu warto opracować plan pielęgnacji skóry. Jego przestrzeganie pozwoli poprawić wygląd skóry oraz zmniejszyć frustrację. 
  1. buskie SPA siarczkowe zawiera łagodzący podrażnienia i stany zapalne skóry olejek bergamotowy. Formuła SPA naturalnie oczyszcza skórę problematyczną a przyjemny zapach jest doskonałą aromaterapią zmniejszającą napięcie ciała.
  2. mineralny krem siarczkowy z witaminą A – głęboko nawilża skórę. Dzięki obecności wody siarczkowej reguluje procesy złuszczania naskórka, zmniejsza jego szorstkość i poprawia kondycję skóry. Ponadto wzmacnia naturalną ochronną barierę lipidową skóry tak ważną przy problemach z atopią.
  3. hypoalergiczny żel borowinowy – zawarty w żelu wodny wyciąg borowinowy pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze oraz stymuluje odnowę tkanek. Preparat ten głęboko nawilża, zwiększa napięcie i jędrność. Poprawia i wyrównuje koloryt skóry, dzięki czemu wygląda ona zdrowo i promiennie.
    Właściwości wodnego wyciągu borowinowego znalazły szerokie zastosowanie w pielęgnacji ciała. Kwasy humusowe to naturalne antyoksydanty – zmiatacze wolnych rodników. Nadają skórze korzystny, lekko kwaśny odczyn. Borowiny wpływają na przemiany białek, węglowodanów, tłuszczów, kwasów nukleinowych, stymulują odnowę tkanek. Dodatkowo pobudzają produkcję elastyny i kolagenu w skórze. Dzięki właściwościom sorpcyjnym kwasów huminowych skóra jest głęboko oczyszczona, przygotowana na wchłanianie cennych składników.

     Powyższe kosmetyki występują w poręcznych zestawach stworzonych z myślą o osobach ze skórą wrażliwą i atopową. Obejmują wszystkie wyżej wymienione kosmetyki, które od lat przewijają się już na moim blogu. Cenię je za działanie i wracam do nich regularnie. A teraz w zestawach jest jeszcze taniej!

    I to nie wszystko, ponieważ na hasło: ARSENIC te zestawy są tańsze o kolejne 10%. Fajnie? Pewnie, że tak! Kod jest waźny od 21.IX.2020 aż do 12.X.2020. Zachęcam do skorzystania, ja z tego nic nie mam, ale moim zdaniem kosmetyki te warte są spróbowania. Szczególnie jeśli wasza skóra jest problematyczna.    Atopowe Zapalenie Skóry to jednak coś więcej niż tylko swędzenie, gdyż wpływa na jakość życia oraz samopoczucie. Nie można lekceważyć objawów towarzyszących tej dolegliwości, które obejmują także zmęczenie, depresję czy ograniczenie aktywności społecznych. Czy znacie kogoś, kto walczy z AZS? A może sami cierpicie na tę chorobę? Jak sobie radzicie? Czy spotkaliście się kiedyś z negatywnymi reakcjami lub niezrozumieniem z powodu waszej choroby? Może pomimo wszystko spotkało was coś pozytywnego w związku z chorobą? Jak wygląda wasza pielęgnacja?

    Opowiedzcie swoją historię! Pomóżmy wspólnie rozpowszechnić trochę temat, oswoić z AZS nie tylko osoby chore, ale również i te, które o chorobie nie mają pojęcia, nie wiedzą jak na nią reagować. Spośród wszystkich komentarzy (na temat!) pod tym postem wylosuję aź trzy osoby i nagrodzimy je wspólnie z Sulphur Busko Zdrój zestawem kosmetyków do pielęgnacji skóry atopowej. 

    Konkurs trwa od 21.IX.2020 do 1.X.2020 i pod uwagę są brane wyłącznie komentarze zamieszczone pod tym postem na blogu. Producent zastrzegł, iż wysyłka nagród obejmować będzie wyłącznie adresy na terenie Polski. Będzie mi miło, jeśli udostępnicie informację o promocji lub konkursie u siebie. Pięknego dnia!

Arsenic


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger