Ciach z laserka! Depilacja laserowa Light Sheer Duet z Depilacja.pl - wrażenia po pierwszym zabiegu


Wokół tematu depilacji laserowej krążyłam od kilku lat chcąc poznać wszystkie "za" i "przeciw", a przede wszystkim - obserwując rynek. Kwestie i możliwości techniczne bardzo się zmieniają na przestrzeni lat, dobrze jest spojrzeć na nie z dystansu, na spokojnie i wybrać dla siebie coś na miarę. Spośród krakowskich salonów oferujących usługę depilacji laserowej miałam na celowniku kilka i miałam szczęście móc porozmawiać osobiście z osobami, które przez całą serię zabiegów już przeszły. Ostatecznie padło na Depilacja.pl z uwagi na pozytywne opinie i sprzęt, na jakim pracują.

Na pewno znacie laser Light Sheer? W salonie Depilacja.pl używany jest konkretnie model Light Sheer Duet, wyposażony w dwie głowice przeznaczone do nieco innych zadań.
Light Sheer Duet to lasery diodowe, czołowe produkty firmy Lumenis, światowego lidera w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych. Firma producenta istnieje od 1966 r. i jest światowym liderem w produkcji laserów, które mają zastosowanie w medycynie. Diode Laser System posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańska Instytucja Rządowa ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie. 

Można wybierać różne głowice zabiegowe:
 • Głowica zabiegowa HS (skrót HS oznacza High Speed czyli dużą szybkość). Duża głowica HS wyposażona jest w pompę próżniową i otwór, w którym zasysana jest skóra pacjenta. Wewnątrz głowicy skóra jest poddawana impulsowi światła laserowego. Wielkość głowicy HS to 22 mm x 35 mm - dzięki większym rozmiarom końcówki możliwe jest szybsze przeprowadzenie zabiegu na dużych obszarach, np. na łydkach, udach, itp.
 • Głowica zabiegowa ET. Mała głowica wyposażona jest w niepowtarzalny system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegów oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4°C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.). Końcówka ta jest jest ściśle przykładana do skóry pacjenta. Dość mocny nacisk głowicy powoduje lepszą ekspozycje mieszka włosowego na promień lasera oraz zmniejsza ilość krwi w naskórku, zapewniając lepszy efekt. Wielkość końcówki zabiegowej to - 9 mm x 9 mm. Dzięki mniejszym rozmiarom oraz unikatowemu systemowi chłodzenia, ta głowica używana jest do opracowywania trudniej dostępnych miejsc zabiegowych, jak np. bikini czy twarz.
Jak wspomniałam, przed zabiegiem dużo rozmawiałam o depilacji laserowej z osobami, które przeszły przez serię zabiegów. Chciałam dowiedzieć się podstaw: jak długo trwa jeden zabieg, ile razy go powtarzały, w jakich odstępach czasu i czy są zadowolone z efektów. Z tym ostatnim było różnie, ale nowością dla mnie była informacja przekazana od kilku różnych osób, że "Olka, ale weź sobie kup emlę, bo boli jak skurczysyn!". No i się zestresowałam.
Planuję pozbyć się owłosienia z łydek i bikini. I o ile bólu na łydkach niespecjalnie się boję, to jednak wizja łez jak grochy cieknących mi przez dwie godziny zabiegu w okolicach bikini trochę zastopowała mój entuzjazm. Kremu znieczulającego jednak nie kupiłam, postanowiłam pójść na żywioł i "poznać przeciwnika". Wytłumaczyłam sobie, że przecież kiedyś używałam przez jakiś czas depilatora w okolicach bikini i dało się zacisnąć zęby, a gorzej być nie może. 


Krakowski salon Depilacja.pl mieści się w Galerii Piękna, przy ul. Jakuba 29. Zabieg wykonywała mi pani Kasia - niezwykle kompetentna, fachowa, a przy tym sympatyczna i wzbudzająca zaufanie osoba. Od razu, na wstępie, opowiedziała mi o sprzęcie, na jakim będzie pracować oraz opowiedziała o wszystkich przeciwwskazaniach, jak i wskazaniach do zabiegu. Ważna rzecz - kwestionariusz kwalifikujący do zabiegu dostałam kilka dni wcześniej przed zabiegiem, na maila, dzięki czemu miałam czas uważniej zastanowić się nad odpowiedziami i - w razie gdyby zaszła taka potrzeba - skonsultować to z lekarzem. Naprawdę wygodne i bardzo przemyślane rozwiązanie. Można pomyśleć, że przecież wiem, jakie leki biorę i nie potrzebuję myśleć nad tym przez kilka dni. Ale mnie na przykład bardzo zaskoczyło pytanie z kwestionariusza, z którego wynikało, że popularna herbatka "Figura" zawiera składniki fotouczulające. Wiedzieliście o tym? Czy ktokolwiek się nad tym zastanawia, pijąc tę herbatkę latem lub przed pójściem na solarium? A wiedzieliście, że jeszcze popularniejszy czystek, pity regularnie przez dłuższy czas, również działa fotouczulająco i jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej? "Arsenicu, pomóż, nie wiem skąd u mnie takie przebarwienia, czym je usuwać..." za 3, 2, 1... ;)

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:
 • Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża oraz występowanie chorób nowotworowych. Okres remisji, po którym bezpiecznie można wykonywać zabieg to średnio około 5 lat – po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym. 
 • Osoby zażywające leki światłouczulające/hormonalne (witamina A – retinoidy, izotretyonina) powinny zachować minimum półroczny odstęp pomiędzy zakończeniem kuracji lekami, a rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej. 
 • Wszelkie schorzenia skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo, przerwanie ciągłości naskórka stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. 
 • Pacjenci z potwierdzoną diagnozą padaczki nie powinny korzystać z zabiegów depilacji laserowej, jednak odpowiednia edukacja pacjenta oraz osoby wykonującej zabieg może pozwolić na bezpieczne wykonanie zabiegu. 
 • Zażywanie wszelkich środków uwrażliwiających skórę na światło, np. dziurawiec lub nagietek na okres 7 dni wyeliminuje nas z możliwości skorzystania z zabiegu. 
 • W związku z tym, że wiązka lasera oddziałuje niszcząco na barwnik – melaninę, w przypadku opalonej skóry, gdzie jest zwiększona ilość barwnika, NIE NALEŻY wykonywać depilacji laserowej. Dotyczy to zarówno naturalnego promieniowania, solarium oraz balsamów brązujących. Wysoka zawartość melaniny w naszej skórze może zmniejszyć nie tylko skuteczność zabiegu, ale również spowodować większe obrzęki i podrażnienia. Skóra do zabiegu powinna mieć swój naturalny odcień.
 • Dodatkowo wiązka lasera utrzymuje się w naszej skórze około 2 tygodnie po wykonanym zabiegu, co oznacza, że NIE WOLNO wystawiać obszarów poddanych zabiegowi na promieniowanie słoneczne przez 3 tygodnie od wizyty w salonie. Nie przestrzeganie zaleceń może skutkować poparzeniami skóry lub powstaniem długotrwałych przebarwień.
 • Osoby cierpiące na aktywna infekcję w miejscu wykonywanego zabiegu np. opryszczka, zmiany bakteryjne czy grzybicze mogą skorzystać z depilacji laserowej po uprzednim wyeliminowaniu nieprzyjemnych zmian.
 • Ponadto należy pamiętać o odstawieniu metod, które wyrywają włos wraz z cebulką (wosk, pęseta, depilator) na okres minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Depilacja laserowa przy jasnym, rudym bądź siwym owłosieniu nie jest skuteczna. Nie jest to twarde przeciwwskazanie, jednak należy się zastanowić nad sensem zabiegu w takim przypadku.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej:
 • Depilacja laserowa jest to doskonale rozwiązanie dla osób cierpiących na nadmierne owłosienie - nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele.
 • Osoby borykające się z problemem wrastania włosów i objawami, które temu towarzyszą tj. obrzęk, zaczerwienienie, podrażnienia, stany zapalne mogą bez obaw korzystać z zabiegów depilacji laserowej. Jest to jedna z metod, która wykazuje bardzo dużą skuteczność w walce z tym schorzeniem! 
 • Drobne podrażnienia czy zaczerwienienia nie stanowią przeciwwskazań do zabiegu.
 • Wskazaniami do zabiegu są przede wszystkim grube i ciemne włosy. Ideałem są pacjenci tacy jak ja: z naturalnie bardzo jasną skórą i jednocześnie bardzo ciemnymi i grubymi włosami, ponieważ w takich przypadkach laser działa najskuteczniej. 
 • Laser "nie widzi" jasnej skóry i bez problemu może być stosowany na wrażliwych partiach takich jak twarz, miejsca intymne czy okolice brodawek.

Depilacja laserowa łydek trwała w moim przypadku jakieś... 15? 20 minut? Wszystko dzięki tej większej głowicy HS, która zasysa partię skóry i dopiero po tym leci wiązka lasera na całą zassaną część. Poszło naprawdę szybko i niemal bezboleśnie. Ukłucia mogę porównać nawet nie do użądlenia komara, ale do, powiedzmy, delikatnego ukłucia małą igiełką. Faktycznie, pod kolanami boli nieco bardziej, ale - jak dla mnie - w zupełności do zniesienia. A dzięki dużej głowicy nawet nie zdążyłam się porządnie zastanowić czy boli czy nie, a już było po wszystkim. 
Przed zabiegiem pani Kasia wyrysowała białą kredką linię na bokach łydek, oddzielającą ich przód od tyłu. Ot, ułatwienie aby wydepilować dokładnie, a jednocześnie nie narażać skóry na przyjęcie zwielokrotnionej dawki lasera. Jednocześnie, tą samą białą kredką zamalowała wszelkie moje znamiona - dzięki temu minimalizuje się ryzyko narażenia skupiska melanin na działanie lasera. Głowicę przykłada się dookoła zamalowanego znamienia, pieprzyków się nie depiluje! Po opracowaniu przedniej części, przewracamy się na brzuch i jedziemy z koksem na tylnej części łydek, wzdłuż wyrysowanych białą kredką linii. 
Z kolei depilacja laserowa bikini wykonywana była w większości tą mniejszą głowicą z chłodzącą, szafirową końcówką. Ta większa głowica jest mega wygodna w przypadku pozbywania się owłosienia z okolic ud, natomiast głębsze partie bikini trzeba już opracować precyzyjniej. I tutaj nie ma wstydu, jak u lekarza. Osoby wstydliwe powinny się przygotować psychicznie na leżenie "na żabę", ewentualnie na pozycję "na pieska" i krępujące gmeranie w okolicach najbardziej prywatnych ;) Przerabiałam to już na zajęciach z kosmetyki, kiedy to w grupie ponad 20 osób robiłyśmy sobie wzajemnie brazylijską depilację woskiem, więc takie rzeczy nie robią już na mnie wrażenia. Tym bardziej, że pani Kasia była bardzo profesjonalna, delikatna i empatyczna, a sam zabieg w tych okolicach trwał też dość krótko - może 30 minut? Nie więcej. I żegnaj, bobrze :D

Od pierwszego zabiegu mija właśnie pierwszy tydzień. Podobno teraz czekają mnie najbardziej spektakularne efekty - hurtowe wypadanie włosów i widoczna poprawa gładkości. Czekam z utęsknieniem, każdy bardziej łysy placek na łydkach witam z radością. Mam już wyznaczony kolejny termin zabiegu na początek października. Dlaczego tak późno, skoro mamy jeszcze sierpień? Owłosienie na każdej partii ciała posiada różną długość życia. Cykl wzrostu włosa dzielimy na fazy: wzrostu (anagen), przejścia (katagen) oraz spoczynku (telogen). Depilacja laserowa działa na włosy znajdujące się w fazie wzrostu poprzez niszczenie mieszka włosowego wraz z cebulką oraz macierzą. Czas trwania fazy wzrostu na ciele waha się od 6 do 12 tygodniu i ma on kluczowy wpływ na skuteczność depilacji laserowej. Im więcej owłosienia znajduję się w etapie wzrostu tym zabieg jest skuteczniejszy.
Katagen obejmuję fazę przejściową w której cebulka odizolowuje się od brodawki i przesuwa się ku górze, powodując zatrzymanie wzrostu owłosienia. Dodatkowo na tym etapie zatrzymana jest produkcja melaniny co przyczynia się do tego, że promieniowanie laseroterapii nie ma już możliwości przepływu do macierzy włosa. Wiązka lasera, która przepływa do włosów znajdujących się w katagenie jest bardzo niewielka i nie wystarcza do całkowitego zniszczenia. Efektem działania laseroterapii na tym etapie wzrostu jest podgrzanie mieszka oraz jego wykruszenie. Ostatnia faza - faza spoczynku (telogen), w której następuje obumieranie włosa oraz jego powolne usunięcie z powierzchni skóry. Depilacja laserowa podczas tej fazy jest całkowicie bezskuteczna. 
Rozmawiałam z osobami, u których po ok. roku od serii zabiegów depilacji laserowej niemal wszystkie włosy odrosły. Z rozmowy wynikało jednak, że kolejne serie miały wykonywane w odstępach ok. 3 tygodni, czyli zdecydowanie zbyt często aby taka depilacja mogła być skuteczna. Widzę, że tutaj, w Depilacja.pl personel bardzo zwraca uwagę na jakość usługi - poczynając od szczegółowego wywiadu, poprzez sprawne i możliwie najdelikatniejsze wykonanie zabiegu aż po zachowanie właściwego odstępu czasowego pomiędzy kolejnymi zabiegami. Jestem pełna nadziei na dobre efekty i czekam już na kolejny zabieg. 


Grzecznie stosuję się do zaleceń, tj. nie wystawiam nóg na słońce, stosuję kremy z filtrami, nie podrażniam. Chodzę jak sarenka w te upały nie chcąc golić nóg - przynajmniej przez tych kilka dni bezpośrednio po zabiegu. Mam uczulenie na nikiel, a po laserze skóra jest dodatkowo ekstra uwrażliwiona. No, po prostu ucinam ewentualne problemy w zarodku, nie chcąc się jeszcze nimi stresować i denerwować, wolę przeczekać. 

Zainteresowanych depilacją laserową odsyłam na stronę Depilacja.pl - znajdziecie tam wszelkie potrzebne informacje. Jest to sieć ogólnopolska, zatem ich salony znajdziecie nie tylko w Krakowie, ale również tutaj:
Miłego dnia!
Arsenic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger