Pouteria Sapota Seed Butter - nowy "olej arganowy"

Źródło: http://www.tramil.net/fototeca/imageDisplay.php?id_elem=260
Ten bioaktywny składnik pochodzi z upraw firmy w Republice Dominikany i jest wyekstrahowany z owoców tropikalnego drzewa Pouteria sapota, pochodzącego z tej samej rodziny arganowców z jakiej pochodzi olej arganowy.


SAPOTE OIL to oryginalny olej dzięki unikalnej, wysokiej i charakterystycznej zawartości niezmydlających się frakcji i też dzięki znaczącej zawartości alkoholi triterpenowych.
Posiada właściwości ochronne i jest idealnym składnikiem do poprawy odporności skóry. Działa na rany i ma właściwości dezynfekujące, pełni też funkcję ochronną i regenerującą przeciw UV.
SAPOTE OIL idealnie sprawdza się w pielęgnacji włosów suchych, kręconych i etnicznych. Ponadto stymuluje wzrost włosów i spowalniania utratę włosów spowodowaną przez łojotokowe zapalenie skóry; skóra głowy jest ukojona i odżywiona, a włosy  jaśniejsze i gładsze. Jego subtelny migdałowy zapach wspaniale pasuje do produktów pielęgnacji włosów, odżywek i balsamów.

Źródło: http://www.photomazza.com/?Pouteria-sapota&lang=en

Znajduje zastosowanie w różnorodnych produktach pielęgnacyjnych. W pielęgnacji skóry: to bardzo ciekawy składnik preparatów do skóry uszkodzonej, z oznakami starzenia, do produktów po opalaniu, preparatów nawilżających oraz do odżywczych kremów. W pielęgnacji włosów: zalecany do zabiegów na wypadające włosy, do pielęgnacji podrażnionej skóry głowy, a także w kondycjonujących i odżywczych balsamach, jak i woskach.

Orientujecie się czy gdzieś już można ten olej dostać? A może już go używałyście?

Ściskam
Arsenic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger