Analiza kolorystyczna u Arsenic - jak to wygląda? Co dostaniesz? Czy jest opcja analizy "na żywo"?


Dzisiaj odpowiadam na wszystkie pytania dotyczące kształtu analizy kolorystycznej u mnie: jak to wygląda, ile i jakie materiały otrzymasz po zakończeniu analizy, ile to kosztuje, jakich zdjęć wymagam i czy można się ze mną spotkać, aby dać się zanalizować "na żywo". Jedziemy!
Jak wygląda analiza kolorystyczna u mnie?


Obecnie oferuję analizę kolorystyczną podaną na trzy sposoby:
  1. Analiza online obejmuje usługę wykonaną w całości przez internet. Będę wymagała dobrej jakości zdjęć z porządnym oświetleniem. Praca zajmuje mi zwykle ok. 20 dni (okres ten może ulec wydłużeniu przy dużej ilości zamówień) i na koniec otrzymujesz ebooka opisującego Twoją kolorystykę na maila.
  2. Jest możliwość otrzymania również książki w twardej oprawie ze swoją analizą drogą pocztową. Wówczas wszystko odbywa się tak jak w pierwszym przypadku, a po skończonej analizie wysyłam wszystkie materiały na maila + książkę z dedykacją pocztą lub paczkomatem. W tej opcji mam kontrolę nad kolorami wydruku i gwarantuję, że są tymi, które dobrałam do Twojego typu kolorystycznego. W tej opcji materiałów cyfrowych jest znacznie więcej - są to dziesiątki przykładowych stylizacji wraz z poręcznymi ściągawkami typu "jak łączyć kolory", polecane kolory włosów, biżuterii i dodatków dla danego typu kolorystycznego, a także wszelkie inne inspiracje pomagające zrozumieć swój typ kolorystyczny. Obie wersje analizy kolorystycznej są pełnowartościowe, ale wersja z książką jest znacznie bogatsza.
  3. Oferuję także możliwość spotkania się i przeprowadzenia analizy na żywo. Więcej piszę o tym poniżej. W tej opcji otrzymujesz ode mnie wszystkie materiały + wydrukowany przewodnik po kolorach oraz pełne wsparcie podczas zakupów i możliwość zadawania mi pytań przez cały czas trwania spotkania. :)
Pełne informacje na temat cen znajdują się w zakładce ANALIZA KOLORYSTYCZNA na mojej stronie.

Ile i jakie materiały otrzymasz po analizie?

Do każdej analizy kolorystycznej podchodzę bardzo indywidualnie, dlatego w sporej mierze ilość i jakość materiałów zależy od ilości i jakości zdjęć, które otrzymam do pracy. Istnieje jednak pewna stała, niezależna od tego, czy dostanę zdjęcia z kolorowymi tkaninami przy twarzy, czy nie. 
W każdej mojej analizie znajdują się przede wszystkim porównania palet różnych typów kolorystycznych, wykonane na Twoich zdjęciach. Takie, jak to:


Tego typu porównań jest kilka, ponieważ omawiam je szczegółowo i tłumaczę, dlaczego te konkretne zestawy kolorów pasują do Twojego typu kolorystycznego, a inne - nie. Opieram się na swojej wiedzy z zakresu teorii barw, samej analizy kolorystycznej, ale również biochemii - bo to z niej wyrastają wszystkie podziały i różne systemy analiz kolorystycznych. 
Do analizy dołączam także stary (i nie zawsze dobry) test srebro-złoto, omawiając dlaczego nie zawsze jest skuteczny. 
Cała analiza kolorystyczna ma ok. 50 stron i zawiera dużo grafik, porównań, inspiracji, a opiera się na omówieniu każdego poszczególnego koloru osobno. Na takim porównaniu jak wyżej po jednej stronie znajdują się odcienie np. czerwieni dobrane tak, aby współgrały najlepiej z daną kolorystyką. Po drugiej stronie natomiast dobieram czerwienie kompletnie sprzeczne z kolorystyką danej osoby - i wszystko omawiam, tłumacząc skąd się to bierze oraz jak dany kolor zestawiać w stylizacjach, z jakimi kolorami łączyć... 


Jeśli otrzymam właściwe zdjęcia, tworzę tego typu zestawienia, na których od razu widać, jakie odcienie danego koloru są korzystniejsze. Na porównaniu powyżej w roli głównej jest róż w trzech różnych wydaniach. Dzięki takim porównaniom od razu można wskazać niewłaściwy odcień - a ja dodatkowo szczegółowo tłumaczę, dlaczego tak się dzieje.
Zwykle nie wymagam robienia sobie tego typu zdjęć w różnych kolorach ubrań. W zupełności wystarczy, jeśli przyłożysz do twarzy tkaninę w interesującym Ciebie odcieniu. To nie jest narzędzie służące mi do rozpoznania Twojego typu kolorystycznego, ponieważ jeśli jesteśmy już na tym etapie rozmów, to wiem już konkretnie, jakie odcienie będę Ci polecała. Jest to narzędzie służące Tobie do lepszego zrozumienia teorii zawartej w analizie - taka nauka w obrazkach. 
Dlaczego by więc nie skorzystać? Wybierz te kolory, co do których nie masz pewności, albo przeciwnie - takie, które lubisz i nosisz często. Dobre będą też wzorzyste tkaniny. Przerabiam te kolory tak, aby dobrać Ci najbardziej korzystne ich odcienie, a następnie porównuję oryginał z przeróbką. Potężne narzędzie.


Wspomniałam o przykładowych stylizacjach i tych jest bardzo dużo w każdej analizie. Staram się stworzyć stylizację z każdym omawianym kolorem dla danego typu kolorystycznego. To również jest świetne narzędzie, dzięki któremu niemalże "na żywo" można zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi.
Każdy typ kolorystyczny rządzi się własnymi prawami i jest pełen niuansów, które mogą umknąć w tekście. Zwłaszcza po trzydziestej którejś stronie z tekstem. Dlatego nie ma nic lepszego niż stylizacja w danej kolorystyce dobrze obrazująca sens np. akcentu kolorystycznego. 
Sama tworzę te stylizacje, nigdy nie opieram się na żadnej wiedzy czy materiałach dotyczących analizy kolorystycznej z internetu. Mojej wiedzy na ten temat wystarczy do napisania kilku książek.


Oczywiście, w każdej analizie znajdują się też próbki barw i palety kolorystyczne. Jest ich kilka, ponieważ tę główną, pełną paletę barw dzielę też na jasną i ciemną bazę ubraniową oraz na odcienie nadające się najlepiej na dodatki. Wszystko omawiam szczegółowo, więc jeśli teraz sprawy wyglądają na skomplikowane, po lekturze analizy wszystko się wyjaśnia. 
Bazy ubraniowe obrazuję też konkretnymi przykładami ubrań we właściwych odcieniach dla kolorystyki danej osoby. 
Wszystkie odcienie kolorów wybieram dla danej osoby opierając się o system Pantone, a więc prezentuję jej kolorystykę w konkretnych nazwach i liczbach, co ułatwia komunikację i wyklucza problemy ze złą kalibracją monitorów czy ekranów.To była zasadnicza część analizy, w pozostałych rozdziałach piszę o: 
  • Kolorach włosów - dlaczego takie, a nie inne, z czego się bierze taki podział, czy lepiej w jednolitym kolorze czy jednak w refleksach, wszystko obrazuję konkretnymi przykładami.
  • Makijażu - to jest dosłownie druga analiza kolorystyczna, ponieważ tutaj zaczyna się zabawa w kolory. Dobieram pigmenty mineralne, odcienie pomadek i ich wykończenie, a nawet rodzaj makijażu do danej kolorystyki. Wszystko z przykładami zdjęciowymi i konkretnymi nazwami pigmentów mineralnych.
  • Doborze biżuterii - co może wydawać się kontrowersyjnym pomysłem, a jednak ilość i rozkład melanin u danej osoby ma wpływ również i na rodzaj (nie tylko jej kolor!) biżuterii, która najlepiej podkreśli urodę danej osoby. Jak zwykle - dołączam konkretne przykłady i antyprzykłady biżuterii oraz dodatków.
  • Biochemicznych podstawach analizy kolorystycznej - czym są melaniny, jakie mają kolory i co z tego wszystkiego wynika? Dlaczego oczy są zielone, choć nie mamy w sobie zielonych pigmentów? Jak to jest, że ciemnymi pigmentami są niekiedy "namalowane" bardzo jasne i niebieskookie blondynki? Dlaczego rudzielce określane jako typy ciepłe, mają białą skórę, która łatwo się różowi? 
  • Teorii barw - nie za dużo, same podstawy, ale jest to konieczne do zrozumienia nie tylko swojego typu kolorystycznego, ale również powszechnych mitów i pomyłek w analizie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością unikniesz pułapek budując swoją spójną, funkcjonalną i ulubioną garderobę.Wszystkie materiały grupuję tematycznie w folderach, a następnie pakuję do .zip lub .rar i tak przygotowane wysyłam. Średnio waga takiej paczki to ok. 280 MB - są tam dziesiątki zdjęć, grafik, przeróbek, stylizacji, palet i inspiracji. Oraz pdf z analizą kolorystyczną na ok. pięćdziesięciu stronach. 
Na zdjęciach powyżej widać jak prezentuje się książka z analizą kolorystyczną mojego autorstwa. 

O tym, jakich zdjęć wymagam do wykonania analizy kolorystycznej online, pisałam obszernie w tym wpisie:
Proszę, zapoznajcie się z tym wpisem zanim wyślecie zupełnie przypadkowe zdjęcia np. sylwetki czy w okularach, ewentualnie z zamkniętymi oczami, zafarbowanymi włosami, w skafandrze astronauty, tyłem i w cieniu. 

Czy jest możliwa analiza na żywo?


Tak!

Indywidualne konsultacje u mnie to jest opcja, którą rekomenduję najbardziej, jeśli tylko dojazd do Krakowa nie jest problemem. Organizuję je obecnie tylko w Krakowie, choć nie wykluczam, że w przyszłym roku otworzę się na inne miasta. Bywam często w Warszawie, Kielcach i Lublinie, więc nie wykluczam spotkań również tam.

Aby zarezerwować termin spotkania, przejdź do mojego kalendarza: https://calendly.com/arsenicpl/krakow

Jest to luźne spotkanie przy kawie/herbacie, na którym przede wszystkim mamy szansę porozmawiać. Odpowiadam na wszystkie Twoje pytania, często zachowując się jak szalony naukowiec rozrysowujący schematy kolorystyk na kartkach. Jest to Twój czas i staram się wypełnić go maksymalnie konkretem i wiedzą.  
Mam też bezcenną możliwość zobaczenia Cię na żywo i - co dla mnie najważniejsze - wykonania Ci zdjęć w dobrym oświetleniu i kadrze, z których będę najbardziej zadowolona, i na których praca będzie łatwa. Ty się więc już nie przejmujesz wykonywaniem zdjęć według moich wskazówek - tylko stoisz we wskazanym miejscu i ładnie wyglądasz, a ja dbam o resztę.

Jeśli chcesz, możemy przejść się po pobliskich sklepach (spotkania zwykle umawiam w centrum, w pobliżu lub bezpośrednio w którejś z galerii handlowych), gdzie wskażę Ci ubrania we właściwych kolorach.  To świetny moment aby skorzystać z mojej wiedzy i doświadczenia, gdy potrzebujesz rady w konkretnej kwestii, np. doboru bieli ślubnej czy biżuterii. 

Do analizy dodaję sporo przykładowych stylizacji, ale szczerze mówiąc, nic nie zastąpi ujrzenia konkretnego koloru na żywo, na konkretnym materiale i na sobie. Omawiam sposoby łączenia barw, rodzaje tkanin i dodatki - dokładnie wszystko to, co znajduje się analizie, ale często jest to wiedza pogłębiona, bo cały czas jest możliwość pytania mnie o wszystko, a ja (co chyba widać po długości wpisów na blogu) lubię odpowiadać szczegółowo.
W tej opcji koszt wydruku książki jest już w cenie. Jest to więc połączenie praktycznych zajęć, z których wychodzisz z głową pełną wiedzy, z konkretnym materiałem zapakowanym w książce, do której zawsze można wrócić.
Zapraszam serdecznie!


AleksandraBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger