Jaki róż do policzków dla zgaszonych jesieni?

 Po wczorajszej rozmowie z klientką o typie zgaszona jesień i poszukiwaniach właściwych odcieni różu w drogeriach, które spełzły (poszukiwania, nie drogerie... chociaż...) na niczym wracam do starych, sprawdzonych metod, jak do ciepłego, czystego, przytulnego domu: sięgnijmy po stare, dobre Color Blends z Kolorówki!

Są to bazy kolorystyczne, czyli tak przygotowane wstępnie czyste tlenki i pigmenty, aby łatwiej się z nimi pracowało. Kolorystyka jest fajnie przemyślana, ponieważ są wśród nich i bazy kolorystyczne w odcieniach "podkładowych", z których superłatwo jest zrobić i podkład, i korektor, i puder. Są też kolory, z którymi można poeksperymentować tworząc cienie do powiek, np. Color Blend Green, Blue, Black, Twilight. Są też wspaniałe czerwienie, z których można wykonać pomadki i róże do policzków, a także cienie do powiek, jeśli ktoś takie lubi. 


To jest tak proste: Color Blend w wybranym przez siebie kolorze + baza kosmetyczna (np. Blush Base) = róż do policzków. O dobrym, naturalnym, mineralnym składzie z miłym dodatkiem pudru jedwabnego  i bez konieczności użycia młynka! Wszystkie bazy kosmetyczne i kolorystyczne są już tak przygotowane i wstępnie zmielone, że wystarczy je wymieszać w woreczku strunowym, aby wszystko ładnie się połączyło. To żaden wysiłek, a z pewnością mniejszy niż frustrujące wędrówki po drogeriach w poszukiwaniu właściwego odcienia różu, podkładu, cienia, korektora czy pomadki. W oświetleniu "drogeryjnym", urągającemu wszelkim poszukiwaniom kolorystycznym. 

Tak, Color Blends można również dodawać do pomadek i błyszczyków!


A więc: quest w postaci różu dla zgaszonej jesieni. Znając atrybuty tego typu kolorystycznego możemy zawęzić poszukiwania do koloru stonowanego (niejaskrawego), ciepłego (lub przynajmniej nie jawnie chłodnego) oraz ciemnego (w zupełności wystarczy, jeśli nie będzie rozbielony, pastelowy). Ten ostatni atrybut bardzo mocno zależy również od kolorystyki danej zgaszonej jesieni. Panie o tym typie kolorystycznym mogą mieć kolorystykę ciemniejszą lub jaśniejszą, ale na szczęście ten parametr kontrolujemy doskonale tworząc własny kosmetyk. Jeśli będzie zbyt ciemny, wystarczy dodać więcej bazy kosmetycznej.

Serdecznie w tym miejscu polecam Color Blend Venetian Rose. To ciepły i stonowany róż dający bardzo wiele możliwości kolorystycznych. Najlepiej współgra właśnie z kolorystykami jesiennymi. U tych ciemniejszych może sprawdzić się nawet zupełnie solo, jako gotowy kosmetyk, bez konieczności mieszania z żadną bazą kosmetyczną. 

Po wymieszaniu z Blush Base w proporcji 1:2 (jedna łyżeczka Color Blend Venetian Rose, dwie łyżeczki bazy kosmetycznej Blush Base) otrzymujemy kolor, który sprawdza się doskonale jako róż do policzków u zgaszonych jesieni. Nie będzie odcinał się od skóry zbyt chłodnymi tonami, nie będzie też zbyt jaskrawy ani ciemny - ot, dodaje rumieńców, ale tak jakby go nie było. To bardzo wdzięczny kolor!


Blush Base jest bazą lekko satynową. Jest to połysk nienachalny, ale przyjemny, dodaje makijażowi świeżości. Bardzo lubię ten efekt, bo róż wykonany na tej bazie nie jest jawnie rozświetlający, przez co moje poliki nie wyglądają jak chromowane. Efekt jest bardzo naturalny i w zależności od kąta padania światła kolor wydaje się być bardziej różowy lub bardziej koralowy.

Oczywiście, że na mojej szaro-białej skórze kolor ten prezentuje się dość intensywnie i pomarańczowo. To nie jest kolor dla mnie, na osobach o typie zgaszona jesień ten róż nie odcina się aż tak od koloru skóry i wygląda jak... róż, nie oranż. Jeśli którakolwiek z moich klientek o typie zgaszona jesień zdecyduje się kiedyś wykonać sobie taki róż z CB Venetian Rose, chętnie przyjmę zdjęcia swatchy (nawet na dłoni!).

Poniższe porównanie jest dobrą okazją do skalibrowania swoich wyobrażeń na temat CB Venetian Rose. Na zdjęciu są trzy swatche czystych baz kolorystycznych: CB Cayenne, CB Venetian Rose i CB Red.


Gdzie kupić produkty? Zapraszam tutaj:

Color Blend Venetian Rose

Blush Base Mix

Pozostałe bazy kolorystyczne

Pozostałe bazy kosmetyczne

Torebki strunowe do mieszania kosmetyków

Opakowania na gotowe kosmetyki


Pięknego dnia!
Aleksandra


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger