Porozmawiajmy o higienie jamy ustnej - a konkretniej o szczoteczkach sonicznych


Aż mnie korci, aby zadać to pytanie. I przepraszam, ale zrobię to: wolicie gryźć patyki w myśl trendu eco, czy podążacie za nowoczesnymi rozwiązaniami, jakimi są szczoteczki soniczne?
A może macie do tego podejście luzackie i stosujecie cokolwiek z marketu, byle by odświeżało?
Przyznaję, że miałam kilka podejść szczoteczek elektrycznych i zawsze zniechęcały mnie te same minusy, tj. konieczność wymiany baterii lub ładowania, a także przymus częstszego - wg moich obserwacji - wymieniania końcówek, które jakoś szybciej się zużywały niż w tradycyjnych szczoteczkach. Dodatkowo efekt był w sumie ten sam, co po użyciu zwykłej szczoteczki manualnej, więc zwykle po prostu do niej wracałam.
Ale czasy się zmieniają, postęp pcha nas do przodu i lepsze jest wrogiem dobrego. Odkryłam szczoteczki soniczne.


Szczoteczka soniczna pracuje, wykorzystując technologię rotacyjno-pulsacyjną i emitując aż do 62 tys. ruchów na minutę, co stanowi 7 razy więcej, niż w przypadku szczoteczki elektrycznej. Nie ma tego w ogóle jak porównać do działania zwykłych szczoteczek, prawda? Ile razy mieliście poczucie, że tuż po umyciu zębów zwykłą szczoteczką manualną, macie za chwilę ochotę zrobić to ponownie, bo osad pozostał?

Modele z podlinkowanego sklepu różnią się od siebie dodatkowymi funkcjami, wśród których warto wymienić wybielanie, masaż dziąseł, usuwanie przebarwień, motywujący zegar i ładowanie w eleganckiej szklance. 
Mnie najbardziej podoba się ta czarna, ponieważ ma różowy przycisk, a poza tym dzięki zastosowaniu delikatnego włosia Curen powoduje, że nawet przy dużym nacisku szczoteczki na zęby nie powodujemy uszkodzeń a równocześnie zęby, brzegi dziąseł oraz same dziąsła są czyszczone perfekcyjnie i bardzo delikatnie. Osoby posiadające uzupełnienia protetyczne, implanty oraz osoby noszące aparaty ortodontyczne będą szczególnie zadowolone z właściwości czyszczących szczoteczki hydrosonicznej. Dociera ona do trudno dostępnych miejsc i czyści je bardzo dokładnie.

Tryby pracy szczoteczki
  1. INTENSYWNY - intensywne czyszczenie z 32 000 drgań na minutę. Idealny dla optymalnego usunięcia bakteryjnego biofilmu.
  2. DELIKATNY - delikatne czyszczenie z 42 000 drgań na minutę. Aby czyścić delikatnie i bezpiecznie zęby i dziąsła.
  3. MASAŻ - delikatny masaż dziąseł.
Cechy szczoteczki
  • Litowo-jonowy akumulator
  • Trzy tryby pracy: Intensywny (Intensive), Delikatny (Soft), Masaż (Massage)
  • Efekt hydrosoniczny z drganiami 32 000-42 000 na minutę
  • 2-minutowy timer sygnalizujący zakończenie szczotkowania
  • 30-sekundowy sygnalizator zmiany kwadrantu uzębienia
  • Dwuletnia gwarancja producenta

Włosie końcówek wymiennych delikatnie czyści zęby z dużą szybkością. Włosie osiąga bardzo dużą prędkość, która umożliwia wygenerowanie fal dźwiękowych docierających do 4 milimetrów od jego zakończenia. Jakie korzyści płyną z wykorzystania fal dźwiękowych? Fale dźwiękowe są w stanie likwidować bakterie, które znajdują się w zakamarkach, dokąd nie jest w stanie dotrzeć włosie szczoteczek. Bakterie te są odpowiedzialne za wiele problemów w obrębie jamy ustnej ─ powstawanie zmian próchniczych, odkładanie się płytki nazębnej (i w dłuższej perspektywie kamienia nazębnego) oraz występowanie nieświeżego oddechu. Takiego sposobu czyszczenia nie oferuje żadna szczoteczka elektryczna rotacyjna, której włosie obraca się wokół osi. Jest to znacząca przewaga szczoteczek sonicznych nad szczoteczkami obrotowymi.

Połączenie fal dźwiękowych oraz ruchów wymiatających daje ciekawy i skuteczny efekt dynamicznego przepływu cieczy. Jest to wprawienie w ruch mieszaniny wody, pasty do zębów i śliny, która znajdują się w jamie ustnej podczas szczotkowania i gwałtowne przemieszczanie jej przez przestrzenie pomiędzy zębami. Taka mieszanina przepłukuje przestrzenie międzyzębowe, wypłukuje osady i resztki pokarmów oraz usuwa gnieżdżące się tam bakterie. Dzięki temu szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną jest bardziej efektywne i skuteczniejsze od czyszczenia zębów szczoteczką elektryczną lub szczoteczką manualną.Na końcu warto dodać, że zadbane zęby to nie jest wyłącznie kwestia estetyczna (i praktyczna, bo zęby muszą nam służyć do końca życia). Chory ząb ma zły wpływ na cały organizm, a lista możliwych schorzeń wywołanych przez próchnicę lub problemy z dziąsłami jest bardzo długa! Ten post i tak jest już rozwlekły, więc nie będę rozwijać tego tematu, ale w sieci na pewno znajdziecie dużo artykułów potwierdzających tę informację. Dlatego gorąco namawiam do tego, aby nie zaniedbywać tej kwestii i nie oszczędzać na akcesoriach do higieny jamy ustnej i wizytach u stomatologa. To po prostu się nie opłaca, z której strony by na to nie spojrzeć…

HelloDent to sklep internetowy, ale posiadają również sklep stacjonarny w Krakowie, na ul. Ruczaj 39. Myślę, że to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Krakowa, którzy - tak po prostu - lubią sobie towar najpierw obejrzeć i podpytać się sprzedawców o szczegóły zanim coś kupią.
Jeśli używacie już szczoteczek sonicznych, koniecznie dajcie mi znać w komentarzach - jaki wybraliście model i czy jesteście z niej zadowoleni?

Pozdrawiam,
Arsenic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger