Nanokoloidy miedzi - jak używać? Co robią?
W sklepie Kolorowka.com można dostać świetnej jakości nanokoloidalne roztwory miedzi, złota, platyny i srebra. Pytacie mnie często jak z nich korzystać i czy warto w ogóle to kupić. Warto!
Miedź odgrywa kluczową rolę w wielu procesach zarówno związanych z formowaniem skóry jak i jej regeneracją, ponieważ miedź jest absorbowana przez skórę.Naukowcy z Izraela wysunęli hipotezę, zgodnie z którą spanie na tkaninach zawierających włókna nasycone tlenkiem miedzi ma pozytywny wpływ na skórę. Celem izraelijskich naukowców było potwierdzenie hipotezy. Czterotygodniowe badania prowadzone równolegle metodą podwójnie ślepej próby zostały przeprowadzone na grupie 57 ochotników będących w wieku od 40 do 60 lat. Badane osoby używały poszewek na poduszki, które zawierały tlenek miedzi (0,4%) oraz poszewek nie zawierających tlenku.

Każda osoba poddana badaniu została sfotografowana przed jego rozpoczęciem, a także w drugim i czwartym tygodniu jego trwania. Eksperci (dermatolog oraz kosmetolog) ocenili zdjęcia badanych osób, z wyróżnieniem kilku charakterystycznych cech skóry.

Rezultatem badania była redukcja zmarszczek, kurzych łapek oraz ogólna poprawa wyglądu,zarówno w drugim jak i czwartym tygodniu obserwacji pod wpływem miedzi obecnej w poszewkach na poduszki,. Różnice były statystycznie istotne (wykonano test Wilcoxona dla par obserwacji oraz rozkład chi-kwadrat). Spanie na poduszce z poszewką zawierająca tlenek miedzi przez 4 tygodnie spowodowało wyraźną redukcję zmarszczek.

U większości ochotników biorących udział w doświadczeniu efekty poprawy wyglądu skóry twarzy były widoczne już w drugim tygodniu po rozpoczęciu badania.

Nanokoloidy miedzi można kupić tutaj: KLIK!
Do tej pory korzystałam z tego produktu wyłącznie jako ze składnika robionych przeze mnie dezodorantów (Post z recepturą TUTAJ - w przepisie tym hydrolat zastępowałam nanokoloidami miedzi), ale w świetle wyników tych badań warto rozważyć stosowanie nanokoloidów miedzi po prostu jako toniku codziennie pod krem - ot, w czystej postaci, bez kombinowania.


Pozdrawiam serdecznie

Arsenic


----

G. Borkow, J. Gabbay, A. Lyakhovitsky, M. Huszar. ‘Improvement of facial skin characteristics Rusing copper oxide contaning pillowcases: a double – blind, placebo – controlled, paralel, randomized study’. International Journal of Cosmetic Science.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger