Prośba o wypełnienie ankiety dla mojej czytelniczki

Moi drodzy, spinamy się i wypełniamy ankietę dla Moniki. Potrzebuje ona minimum 300 osób, które wypełnią ankietę do końca, aby została ona uznana. 
Monika jest doktorantką czwartego roku Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i zajmuje się badaniem rodziny i znaczenia jakie nasi rodzice nadawali osiąganiu sukcesów. 


Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie zajmuje ok. 20 minut i nie ma pytań otwartych :)
Zatem - do dzieła!

Monika udostępniła dwie wersje ankiety na wypadek, gdyby ktoś wychowywał się bez jednego z rodziców - można wybrać, którą ankietę chcecie wypełnić.


Proszę, udostępniajcie link do ankiet u siebie - czy to na Facebooku, czy blogu - zbierzmy dla Moniki dużo zgłoszeń :)

Dziękuję w jej imieniu
Arsenic

16 komentarzy:

 1. Bardzo, bardzo wam dziękuję za pomoc! :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze chętnie pomagam studentom prowadzącym badania - ale nie tym razem.
  Nie wypełniłam ankiety, bo autorka w ogóle nie przewidziała sytuacji osoby, wychowywanej przez tylko jednego rodzica. Musiałam zrezygnować na pierwszej stronie, bo w pytaniach "czy Twój ojciec..." nie było opcji "nie dotyczy", "brak odpowiedzi". Dzięki temu autorka będzie dysponowała bardzo mało reprezentatywnymi wynikami - dotyczącymi jedynie pełnych rodzin (no, chyba że przyjęła założenie, że niepełna rodzina to nie rodzina i nie zasługuje na uwzględnienie w badaniu).
  Bardzo mi się to nie podoba. Kto jak kto, ale psycholog powinien mieć świadomość istnienia różnych typów rodzin. Jeśli chodziło tylko o odpowiedzi osób z pełnych rodzin - trzeba było albo nazwać ankietę inaczej albo wprowadzić wstępne pytanie: czy wychowywali Cię oboje rodzice, po odpowiedzi przeczącej pojawiałaby się informacja: dziękuję za chęć udziału w badaniu, ale niestety nie spełniasz kryteriów.

  Jako socjolog jestem przekonana, że to metodologiczny błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi przykro, że zaszła taka sytuacja. Dysponuję dwoma ankietami, w jednej badam relacje z mamą, w drugiej z tatą. Akurat poprosiłam Aleksandrę o udostępnienie ankiety z tatą. Rzeczywiście powinnam była zadbać o opcję "nie dotyczy". Jeśli jednak miałabyś ochotę wypełnić ankietę dotyczącą relacji z mamą, to poniżej podaję link i generalnie bardzo dziękuję za chęć pomocy.

   http://bond.ennovum.pl/76254/lang-pl

   Usuń
 3. Pierwszy podstawowy błąd tej ankiety - brak ujęcia w temacie kogoś kto się wychowywał BEZ TATY... czasem BEZ MAMY. Serio doktorantka?? :DDDDDDDDDDDDd

  OdpowiedzUsuń
 4. Przerwałam wypełnianie, zostałam pokonana przez ankietę, w niektórych miejscach nie wiedziałam co zaznaczyć lub takie sytuacje nie miały miejsca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może nalezy się zastanowić nad umieszczeniem odpowiedzi :nie mam zdania?

   Usuń
  2. dobry pomysł. Też miałam problem, co zaznaczyć w niektórych punktach, jesli żadne mi nie pasowało, bo nie spotkałam się z niektórymi sytuacjami w ogóle.

   Usuń
  3. *i niestety tez przerwałam ankietę przez to, choć chciałam pomóc.

   Usuń
 5. Mój Boże, ile hejtu się wylało. Ja również wychowałam się bez taty, ale problemu z ankietą nie miałam żadnego. Uprzejmie proszę o przemyślenie tego, co chcecie Monice powiedzieć - ona to czyta. Nie odpowiada na wszystkie Wasze komentarze prawdopodobnie po prostu dlatego, że ją odrzuca i nie ma sensu się powtarzać. Dlatego ja zabieram głos.

  A tak od siebie dodam jeszcze - to była prośba o pomoc w pracy. Nie reklama, nie konkurs i nie próba wyłudzenia od Was czegokolwiek. Prywatna prośba.

  Dostępne są dwie ankiety, na wypadek gdyby ktoś wychował się bez jednego z rodziców - dla wychowujących się bez mamy lub bez taty. Początkowo umieściłam link do jednej, bo tę ankietę dostałam od Moniki, która jednak szybko naprawiła swój błąd i udostępniła również drugą.

  Uprzejmie proszę, aby osoby, które nie czują się na siłach NIE wypełniały tej ankiety. Czułabym się źle z myślą, że wymusiłam na kimś negatywne emocje swoją prośbą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią wypełniłam do końca :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger