W jaki sposób bezpiecznie utylizować przeterminowane konserwanty?


Ciekawy temat, prawda? Przyszło Wam kiedyś do głowy aby zastanowić się nad tym, co zrobić gdy jakiś surowiec Wam przeleży w szafce tak długo, że skończy mu się data ważności? Przyznaję, nigdy nie miałam takiego dylematu, ale dał mi do myślenia mail z takim pytaniem od jednej z czytelniczek (Mario, pozdrawiam!), dotyczący m.in. przeterminowanego konserwantu FEOG, którego zresztą i ja najczęściej używam.

Obawiam się, że niewiele pomogłam Marii - podpowiedziałam jej, aby wstrzymała się z wylaniem zawartości buteleczki do kanalizacji i zaniosła felerny surowiec do apteki, w której przyjmowane są przeterminowane leki. Nawet jeśli nie przyjmą przeterminowanego konserwantu, być może ktoś mądry byłby w stanie doradzić tam coś sensownego.
Nie wiem, czy Maria poszła za moją radą i jej pytanie męczyło mnie tak, że postanowiłam napisać w tej sprawie do kilku sklepów z półproduktami kosmetycznymi. Oto ich odpowiedzi.

Biochemia Urody nie posiada w ofercie konserwantu FEOG, ale uzyskałam informację, że oferowany przez nich konserwant naturalny 100% ekologiczny można po dacie przydatności po prostu wylać do kanalizacji. Cóż, to wielki plus dla samego produktu :) Jest to konserwant oparty na antybakteryjnych peptydach, które powstają w procesie fermentacji rzodkwi (Raphanus Sativus) przez przyjazne dla człowieka bakterie z rodzaju Leuconostoc kimchii. Jak to więc niektórzy lubią podsumowywać - zero chemii ;)
Wielkie brawa też dla Biochemii Urody za błyskawiczną odpowiedź.

Zrób Sobie Krem jest pierwszym miejscem, do którego uderzam po kolejne porcje konserwantu FEOG, byłam więc pewna, że od nich uzyskam odpowiedź o tym konkretnym składniku. I miałam szczerą nadzieję, że będzie ona brzmiała właśnie tak, jak brzmiała rzeczywiście:

Czekam jeszcze na odpowiedź od sklepu Mazidla.com, ale myślę, że nie dowiemy się już niczego nowego, dlatego pozwalam sobie post ten od razu opublikować. Być może komuś z Was rozwiąże trudne sprawy ;)

Ściskam,
Arsenic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger