Składniki regulujące lipidowy cement międzykomórkowy, a więc pośrednio nawilżające

Składniki regulujące lipidowy cement międzykomórkowy, a więc pośrednio nawilżające

... o których warto wiedzieć!
Za ograniczanie parowania wody z naskórka odpowiadają lipidy warstwy rogowej. Stąd też, jednym z mechanizmów efektywnego nawilżania skóry jest wzbogacanie tej naturalnej bariery o lipidy zbliżone do lipidów stratum corneum. Do najważniejszych substancji regulujących lipidowy cement międzykomórkowy należą:

Muzyczni ulubieńcy, stan na listopad 2015

Muzyczni ulubieńcy, stan na listopad 2015


Pewnego wieczoru przeglądałam swoje stare posty na blogu i trafiłam na ten tag: KLIK!, w którym wymieniałam swoich muzycznych ulubieńców... I pomyślałam, że dawno czegoś tak muzycznego u mnie nie było.
Nadal nie wiem, czy tego typu posty są mile widziane na blogu kosmetycznym... ale co mi tam. Kto chce, ten posłucha.


Nanokoloidy miedzi - jak używać? Co robią?

Nanokoloidy miedzi - jak używać? Co robią?
W sklepie Kolorowka.com można dostać świetnej jakości nanokoloidalne roztwory miedzi, złota, platyny i srebra. Pytacie mnie często jak z nich korzystać i czy warto w ogóle to kupić. Warto!
Miedź odgrywa kluczową rolę w wielu procesach zarówno związanych z formowaniem skóry jak i jej regeneracją, ponieważ miedź jest absorbowana przez skórę.Podstawy receptury kosmetycznej: humektanty

Podstawy receptury kosmetycznej: humektantyHumektanty są bardzo ważnymi, wielofunkcyjnymi składnikami wykorzystywanymi w zdecydowanej większości preparatów do pielęgnacji skóry. Są to surowce mające zdolność absorbowania i wiązania wilgoci, co zapewnia wiele korzyści dla skóry: nawilżanie, łatwiejszą eksfoliację, zwiększenie właściwości konserwujących, łatwiejszą rozpuszczalność składników aktywnych czy choćby przyjemniejsze odczucia na skórze, nie mówiąc już o stabilizowaniu całego układu.

Analiza kolorystyczna: Trzy podtypy kolorystyczne Zimy - jak je odróżnić?

Analiza kolorystyczna: Trzy podtypy kolorystyczne Zimy - jak je odróżnić?W analizie kolorystycznej wg 12 typów każdy typ kolorystyczny reprezentowany jest przez trzy podtypy, często dość znacząco różniące się od siebie. Myślę, że nie ma bardziej różnych od siebie podtypów jak te jesienne - wystarczy porównać Jesień Zgaszoną, o kolorystyce szarawej, niemalże letniej do Głębokiej Jesieni, a więc kolorystyki bardzo zdecydowanej, wyrazistej.
Ale o ile Lat i Jesieni mamy na co dzień sporo, a więc i szans aby nauczyć się je rozróżniać nam nie brakuje, tak może być problem z rozróżnianiem poszczególnych podtypów zimowych.


Polowanie w Rossmannie... tak, ja też ;)

Polowanie w Rossmannie... tak, ja też ;)Miałam nie iść. Myślę sobie - łojezusie, a po co mi kosmetyki, mam tego dwieście kilo w pokoju, znowu kupię jakieś badziewie, znowu się tam przepychać między nastolatkami otwierającymi wszystkie kosmetyki i zlewającymi się wszystkimi perfumami... No ale jak już Mężczyzna sam mnie zawiózł do tego Rossmanna (nieświadomie, nie, nie, on nic nie wiedział o promocji), a raczej pojechał po płyn do spryskiwaczy a ja z nim, bo wiedziałam, że Ross tam jest... no to, no to... no nie skorzystać? :)


Nowa marka eko: Vis Plantis i ich seria Betula Alba Care

Nowa marka eko: Vis Plantis i ich seria Betula Alba CarePrzed wakacjami skontaktowała się ze mną Pani Jadwiga reprezentująca markę Elfa Pharm (marka pod swoimi skrzydłami ma również linię Green Pharmacy) z pytaniem, czy miałabym chęć wypróbować ich nowe produkty oparte na wyciągach z brzozy, przeznaczone do pielęgnacji skóry dotkniętej łuszczycą, łojotokiem, tudzież innymi atopiami. Chęć mam (prawie) zawsze aby obejrzeć nowe produkty, ale na mojej skórze ciężko byłoby zaobserwować jakiekolwiek dobroczynne działanie dziegciu - nie jest nadwrażliwa nawet, o łuszczycy czy łojotoku nie wspominając. Patrząc jednak na moją mamę i jej siostry, jak również na moją babcię, cóż, chyba powinnam się cieszyć takim stanem rzeczy póki mogę, bo jest szansa, że z wiekiem przyplączą mi się jakieś atopowe historie.
No i z tej właśnie przyczyny kosmetyki powędrowały do mojej mamy i cioci - obie dostały takie same zestawy, złożone z szamponu i serum do skóry głowy, kremu na dzień, balsamu do ciała i żelu do mycia.


Copyright © 2014 Arsenic - naturalnie z przekorą , Blogger